- Mamy nieodparte wrażenie, że kandydat Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Polski zachowuje się jak kandydat Spółdzielczych Kas Oszczędnościowo-Kredytowych - powiedział Mariusz Witczak na konferencji prasowej w Sejmie. Dodał, że pojawiają się nowe doniesienia medialne, nowe programy, które opisują jak środowisko PiS-u jest zaangażowane w funkcjonowanie SKOK-ów.

Reklama

- Mamy tutaj kolejne nieodparte wrażenie, że granice między PiS-em a SKOK-ami bardzo mocno się zacierają - mówił Witczak.

Z kolei poseł Marcin Święcicki broniąc banków i KNF-u powiedział, że Komisja Nadzoru Finansowego, która ujawniła praktyki, jakie panowały w SKOK-ach i praktyki senatora Biereckiego, znalazła się pod atakiem kandydata PiS-u na prezydenta, podczas gdy nasz system bankowy należy do najnowocześniejszych, najbezpieczniejszych i najbardziej sprawnych systemów w Europie.

Zdaniem Święcickiego, Duda ustawia się w pozycji rzecznika SKOK-ów, rzecznika pana Biereckiego i atakuje komisję, która przedstawiła ich nadużycia.

Andrzej Duda zorganizował rano pod siedzibą Komisji Nadzoru Finansowego konferencję prasową, podczas której zgłosił postulat utworzenia rzecznika klientów banków oraz przekonywał, że KNF powinna "wymusić" na bankach obniżenie prowizji bankowych oraz likwidację bankowego tytułu egzekucyjnego. Mówił też o konieczności przeprowadzenia repolonizacji banków.

CZYTAJ TEŻ: Ciąg dalszy afery w SKOK-ach. Senator Bierecki zawieszony w PiS >>>