Andrzej Duda na konferencji prasowej w Grójcu stwierdził, że najnowsze doniesienia medialne dotyczące rozmów w kabinie pilotów nie zmieniają jego opinii o katastrofie. Nie ma w Polsce podstawowych dowodów w sprawie, więc nie ma mowy o wyjaśnianiu przyczyn tragedii smoleńskiej. To powie każdy rozsądny prawnik - przekonywał Andrzej Duda. Kandydat na prezydenta dodał, że Polska powinna robić wszystko, by Rosjanie oddali nam czarne skrzynki i wrak samolotu.

Reklama

Polityk Prawa i Sprawiedliwości dziwi się, dlaczego Prokuratora Wojskowa nie ujawniła tych stenogramów na swej niedawnej konferencji prasowej. Jak stwierdził, zamiast tego mamy dziwne przecieki, które uderzają w rodziny ofiar.

Major Marcin Maksjan z Naczelnej Prokuratury Wojskowej poinformował, ze śledczy, po przeanalizowaniu odczytów zdecydują, czy włączą je do śledztw w sprawie przyczyn katastrofy smoleńskiej. Zaznaczył jednak, że w opublikowanych przez RMF fragmentach wypowiedzi jest wiele nieścisłości, jeśli chodzi o treść, identyfikację mówców oraz komentarze, którymi są opatrzone.

Z opublikowanych nowych zapisów wynika m.in., że w kabinie do ostatniej chwili były osoby trzecie i że praca pilotów mogła być zakłócana zarówno przez rozmowy jak przez sugestie co do podejmowanych decyzji

ZOBACZ TAKŻE: Prokuratura o stenogramach: Alkohol? Nie wszystko się zgadza. Są nieścisłości>>>