Były marszałek Sejmu i minister przyznał w TVP INFO, że z satysfakcją obserwuje rosnącą liczbę sympatyków Komitetu Obrony Demokracji, bo oznacza to, że coraz więcej Polaków nie zgadza się z działaniami rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Reklama

Jak mówił Schetyna, to osoby które protestują przeciwko zawłaszczaniu niezależnych instytucji takich jak Trybunał Konstytucyjny, a wkrótce również prokuratury i samorządów.

Reklama

Cieszę się, że w skali całego kraju będziemy mogli mówić o tysiącach ludzi, którzy w aktywny, ale w pełni pokojowy sposób dają świadectwo temu, ze nie zgadzają się na taką politykę - dodał.

Grzegorz Schetyna zaznaczył, że wszelkie przejawy obywatelskiego sprzeciwu są "wielką inwestycją w przyszłość". - My musimy pokazać, że chcemy bronić naszej wolności, że nie pozwolimy nikomu jej zabrać - mówił. Polityk zadeklarował również, że jego partia będzie stała na straży takiej aktywności, niezależności instytucji i całego dorobku ostatnich 26 lat.

Komitet Obrony Demokracji organizuje manifestacje między innymi w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Gdańsku i Szczecinie, ale też za granicą - w Brukseli czy Berlinie. Mają się zacząć o 12.00.