Wydatki MON nie takie polskie. Macierewicz zbroił się za granicą

| Aktualizacja:

Choć na sprzęt dla wojska wydajemy coraz więcej, to mniejsza część tego budżetu trafia do polskiego przemysłu. Od kilku lat corocznie jest to ok. 4 mld zł.

wróć do artykułu
  • ~tyle
    (2018-03-26 08:17)
    A kto zaorał polski przemysł zbrojeniowy, tak że utracił prawie wszystkie kompetencje? Teraz zaczyna się mozolna droga jego odbudowy. Jak dowalić PiS. ano napisać ,że HSW musi kupować odkuwki do luf. Ale napisać ,że w HSW powstała najnowocześniejsza lufownia w Europie za wiele milionów euro, z możliwościami jakich nigdy nie mieliśmy ,to już czasu zabrakło.
  • ~A HGW złodziejka KAMIENIC z PEŁO,siedzi?
    (2018-03-26 07:45)
    PO to wroga Polsce organizacja - banda przestępców i złodziei!
  • ~md
    (2018-03-26 08:03)
    Ogólnie polski przemysł (którego częścią jest przemysł zbrojeniowy) przez ponad ćwierć wieku trwania III RP był konsekwentnie rozkradany i dewastowany, wiec nikt nie inwestował w jego rozwój technologiczny i modernizację. Przecież Polska nie miała być konkurentem, a tylko hurtownią, montownią, rezerwuarem taniej siły roboczej i rynkiem zbytu zagranicznych bubli o zaniżonej jakości. Wojsko miało być tylko od parady, bo niby nie ma wrogów. Trudno więc żądać, by to wszystko władza miała "odkręcić" w 2-3 lata.
  • ~nic nowego
    (2018-03-26 09:34)
    Dzialalnosc Macierewicza w MON ,byla zawsze zgodna z naszym interesem narodowym.Ataki wrogich sil beda, bo silna Polska im nie wsmak.
  • ~koza z nostra
    (2018-03-26 15:00)
    kupuje polskie - źle , bo badziew, kupuje zagranicą, źle bo zagranicą - cały pismak ... a na marginesie obecnie wszechwiedzącego gen. Dudę musi bardzo d... boleć z żalu za korytem, bo się jako celebryta lansuje już nawet w gazetkach szkolnych :), choć jak był szefem IU to bidula o niczym nie wiedział, nie miał pojęcia
  • ~qqq
    (2018-03-26 08:48)
    PiS sobie kupiło jacht za 5 mln zł. i wyda 20 mln na rejs dookoła świata. Luksusowo sobie państwo pisowscy żyją a emeryt nie ma prawa wyjadać że śmietnika bo go za to wsadzą do kicia.
  • ~brzęczyszczykiewicz
    (2018-03-26 07:23)
    Niestety polski przemysł zbrojeniowy nie jest w stanie sprostać współczesnym oczekiwaniom wojska. Specjaliści z PGZ są w stanie obiecać wszystko ale kończy się to tak jak z "Gawronem" czy Krabem do którego polski przemysł nie był w stania dostarczyć nawet podwozia. Zresztą czego oczekiwać skoro nasz przemysł nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować nawet amunicji?
  • ~eu
    (2018-03-26 08:34)
    Nic sie nie stalo Amerika nas obroni
  • ~2,5 roku - i został po nim tylko gruz
    (2018-03-26 07:59)
    WKRÓTCE ... a to był wciąż ten sam łabędzi śpiew i został po nim problem nabrzmiewający w krzakach
  • ~Pedagogika BEZWSTYDU
    (2018-03-26 12:04)
    A pisiate kulsony znowu swoje - A BO PEŁO TAK ZŁOBIEŁO ZE INACZEJ SIEM NIE DEŁO... Fora ze dwora kulsońskie nieudaczniki, skoro nie umiecie nic więcej poza powtarzaniem tej mantry i dewastowaniem Polski!!!
  • ~Filip
    (2018-03-26 09:35)
    Trzeba popierać polski przemysł, ale jeśli jakiś sprzęt nie jest produkowany w Polsce to trzeba kupić za granica. Armia polska musi być silna.
  • ~tttt.
    (2018-03-26 08:27)
    Dla Polski wiele jest nie wolno.A jak cos produkowalismy to za PO zostalo sprzedane lub zniszczone bo dla Polski "bylo nieoplacalne".
  • ~xxl
    (2018-03-26 09:47)
    Wydatki MON poszły na inne cele i nie są to wydatki na wojsko , dużo brakuje żeby osiągnąć deklarowane 2 % .
  • ~E tam......,,,,,
    (2018-03-26 13:38)
    Istnieje potrzeba pozyskania nowej technologii, a za darmo nikt nie da. Te leopardy to się remontuje w Polsce , ale działa do nich trzeba kupić u producenta i to jest normalka. Jak się nauczą je naprawiać w Polsce, to mogą remontować dla sojuszników i zarobią.
  • ~j22
    (2018-03-26 15:57)
    "Macierewicz ZBROIL SIE za granica".Co za tepa proba manipulacji.Zbroil sie?W co sie uzbroil?Kupil sobie noz?
  • ~demke
    (2018-03-26 13:31)
    Antoni Macierewicz + PiS - i wszystko jasne...
  • ~Misio.....,,,.,,,.
    (2018-03-26 10:42)
    To są trudności przejściowe. Dobre podwozie od Koreańczyków się przyda, bo na nim można zrobić dobre czołgi, spychacze i koparki- po zakupie licencji. F16 nie ma wiele, więc jest pytanie czy robić do nich pociski, bo gdy Ruscy zaskoczą , to żaden nie nawiąże walki , a wszyscy zwieją do Niemiec. Potem Ameryka w ramach pomocy sojuszniczej sama daruje te pociski za free. Od Brytyjczyków z ich wież można adaptować system ładowania i celowania do własnych konstrukcji haubic i moździerzy, więc spoko.
  • ~Bedzie wielka pierestrojka
    (2018-03-26 10:41)
    Rosja posiada bron o jakiej USA musi pomarzyc.Czasy sie zmienily,kto ma militarna przewage techniczna stawia nowe warunki.USA sama to wyznala ustami swoich generalow.Czas zmienic polskie ?.

Może zainteresować Cię też: