Premier Morawiecki: Pierwsze systemy Patriot trafią do Polski w 2022 roku

Pierwsze systemy przeciwlotnicze i przeciwrakietowe Patriot trafią do Polski w 2022, a kolejne w 2024 roku - poinformował we wtorek premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił, że umowa to dowód na to, że Amerykanie ufają Polsce i jesteśmy jednym z najważniejszych ich sojuszników.

wróć do artykułu
  • ~Kebu
    (2018-03-28 20:32)
    Dowodem zaufania by było natychmiastowe dostarczenie czegoś nowoczesnego, gdyż wg ocen PiS, zagrożenie jest teraz. Za pięć lat możemy zyć w przyjaźni z Rosjanami, jak przystało na Słowian. A wtedy na czorta nam jakieś systemy obronne amerykańskich czołgów w Polsce. Co do dowodów zaufania, wizy są jednoznaczymi i wyraźnym dowodem braku zaufania. Pan, panie Morawiecki, tak z urodzenia niemyślący, czy w gumki leci?
  • ~renegat
    (2018-03-28 20:21)
    Teraz umowa na sprzęt, który będzie dopiero za 6 i za 8 lat? To jest umowa, czy prezent dla Amerykanów. Czy zapłata będzie za 8 lat i nowy sprzęt, czy przestarzały z 2017 r.? Mierzeję Wiślaną Morawiecki też obiecał przekopać w 2025 r. Mam nadzieję, że się nie wywinie i wykona to choćby w mundurku z napisem na plecach ZK.
  • ~Wyborca PiS-u
    (2018-03-28 12:38)
    Czy nadal chce rechrystianizować Europę? Najlepioej widelcem;)
  • ~Ve
    (2018-03-27 21:27)
    To Za 4 lata bedzie koniec wojny hehe Po co wiec kupowac smiech Na sali u putina
  • ~blee
    (2018-03-27 19:44)
    Napewno trafią do Polski albo w Polske mamy jak w banku.
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2018-03-27 18:49)
    Ja mam JEDNO pytanie ,do tzw.Premiera---czy ma Pan Świadomość że robi Pan z Polski Tarcze ,na Rosyjskie rakiety z głowicami jądrowymi? Czy ma Pan świadomość ,że Polska stanie się pustyniom jądrową.
  • ~Aldo Moro
    (2018-03-27 18:46)
    zamiast na szpitale leki to wydaje sie pieniądze na bezużyteczny złom który w 2022 roku będzie sie nadawąl z złomowanie !
  • ~polizei
    (2018-03-27 18:36)
    2022 to juz Polski nie bedzie.
  • ~o patriotach
    (2018-03-27 18:08)
    Zbliżają się wybory samorządowe a później do parlamentu. Kto czuje się Polakiem, komu dobro naszej ojczyzny leży na sercu nie powinien oddać swojego głosu na skompromitowane partie polityczne. Głosujmy na Ruchy, na Stowarzyszenia a nie na partie które nas okłamują i prowadzą politykę niezgodną z interesem Narodu Polskiego. Żaden z nas Polaków nie powinien startować z list tych partii. Mów o tym innym abyśmy znowu nie popełnili błędu. Przegoniliśmy PO a obecnie czas wyeliminować PiS. Oni razem wyrządzili wiele szkód dla naszego kraju i czas z tym skończyć. Czas aby Polak głosował na uczciwego Polaka. Nie ważne czy jesteś wierzący czy nie. Liczy się tylko ojczyzna Polska.
  • ~Kontemplyta
    (2018-03-27 18:04)
    Ja to bym się ruszał szybciej, ponieważ za moment tych stu wydalonych z Zachodu dyplomatów rosyjskich powróci w pociskach Iskander. Putin ich ukarze rolą głowic za to, że się dali przyłapać na robocie komsomolskiej.
  • ~Eugeniusz 12
    (2018-03-27 17:42)
    Na najnowsze rakiety system patriot nieskuteczny.USA pozbędą się złomu za olbrzymią kasę.
  • ~żart
    (2018-03-27 17:30)
    Mam już dość "Patriot"ów w Polsce. Nie potrzebuję zagranicznych łamagów.
  • ~servus !!!super potryjoci
    (2018-03-27 17:20)
    te patryjoty nie obronią nawet jednego miasta bo to po prostu technicznie niemozliwe , ale polska narodowa od morza do morza wszechmocna !!!!!!
  • ~Patriota!!
    (2018-03-27 17:13)
    Zakupił MON juź zabytkowe F 16 teraz zakupi muzealne systemy Patriot ,to znaczy źe Putin musi jeszcze czekać przynajmniej 6 lat źeby ,,mądrym,, Polakom dać lekcję demokracji . Ale za 6 lar jego kadencja się kończy , moźe te konkrakty przyśpieszyć ,albo Putin się pośpieszy ? Durna Polska jest w NATO ,źywi amerykańskich nierobów i jako sojusznik musi kupować uzbrojenie ,Niemcy teź sojusznik - dostali za darmo . Kto chce wojny???
  • ~generalny strateg unijny
    (2018-03-27 17:06)
    Cała nadzieja w .. pazerności Ż y d ó w .. że zagraną te miliardy z patriotów dla siebie, a Rosjanie przekierują rakiety z Warszawy na Telawiw
  • ~Helga
    (2018-03-27 17:04)
    Nie wiem po co nam terakiety, jeśli za 4 lata Rosja i Niemcy już nie będą istnieć.
  • ~zenon
    (2018-03-27 17:00)
    przecież te rosyjskie supersoniczne są nie zbijalne wg USA, więc po cholerę nam to - lepiej drogi skończcie budować i kosmodrom w Baranowie a potem to kupujta co chceta nawet lazery ze cztery i korwety z papierowej serwety
  • ~leszek
    (2018-03-27 16:25)
    a na kiedy planujesz durniu wyprawy krzyżowe do Europy Zachodniej w celu jej chrystianizacji
  • ~SŁOMA Z BUTÓW
    (2018-03-27 16:11)
    Wspaniale, prosimy aby trafiły prosto w ręce WOT!
  • ~Julka
    (2018-03-27 15:57)
    . Nie to wogole nie interesuje, idzie bieda, ceny rosną, niszczą konstytucję i demokrację a fundują nam patriotyczne, tfu