Błaszczak: Timmermans przekracza uprawnienia, dzięki PiS sędziowie przestaną być kastą

| Aktualizacja:

„Wprowadzamy system, który sprawdził się na zachodzie Europy. System, który powoduje, że sędziowie nie będą mogli mówić, że są tą najlepszą, niezwykłą kastą” – powiedział we wtorek w radiowej Jedynce szef MON Mariusz Błaszczak, odnosząc się do sytuacji wokół reformy sądownictwa.

wróć do artykułu
  • ~głosowaczka
    (2018-07-03 10:41)
    Co lepiej do nich pasuje: "kasta pisowska" czy "sekta pisowska"? Moim zdaniem - sekta!
  • ~"Kowalski "
    (2018-07-03 10:59)
    Tak . "Dzięki pis , sędziowie przestaną być kastą " . I wówczas pan Joachim będzie mógł zasugerować "wylosowanemu " sędziemu , że Wałęsa jest "psychopatą " i trzeba np . odebrać mu broń, a jak dalej będzie sprzeciwiać się "tymczasowej większości " to zamknąć Go w psychiatryku . Czy m.in. a może przede wszystkim o to chodzi by wyeliminować krnąbrnych przeciwników - opozycję . Bo juz wybory , ma kto rozstrzygać.
  • ~zx
    (2018-07-03 11:09)
    Kasta Blaszczak to jak w ostatnim raporcie NIK pokonaliście PO w przyznawaniu nagród 12-krotnie.To wy jesteście kasta
  • ~fr
    (2018-07-03 10:41)
    Komisja Europejska nie ma kompetencji, żeby oceniać wymiar sprawiedliwości" Jeżeli tak, to po co rząd bierze udział w jakichś dyskusjach, wysłuchaniach, zaprasza tego urzędnika?
  • ~zabraknie na 500 plus
    (2018-07-03 10:58)
    zobaczymy co powie płaszczak jak będzie znowu 27:1
  • ~marko
    (2018-07-03 11:01)
    czy np. Kuchciński , zwykły ogrodnik robi co tylko chce nie tworzy nowej uprzywilejowanej kasty?
  • ~234
    (2018-07-03 11:03)
    Troch e kultury,a pn panie Błaszczak to zwykła swołocz.
  • ~gagulak
    (2018-07-03 11:54)
    Sędziowie przestaną być kastą? Bo na sądownictwie kładzie własnie łapę kasta pisowskich politykierów, mających mandat ledwie kilku milionów Polaków? Będziecie się za to smażyć w piekle, Plugawa Zmiano, ale wcześniej odpowiecie za zamach stanu przed POLSKIMI (nie pisowskimi) sądami!
  • ~dm1
    (2018-07-03 12:30)
    Chcecie dyktatury? Prosze bardzo. Ale najpierw WON Z EU!
  • ~head
    (2018-07-03 12:17)
    "Sąd sądem ale sprawiedliwość musi być po naszej stronie. Babka podawaj granaty" - ten cytat z filmu to kwintesencja rozumowania PiS.
  • ~jaro
    (2018-07-03 12:38)
    a kto to jest Blaszcza????????? zwykla miernota nie powinna sie wypowiadac o przekroczeniu uprawnien. 100 % czlonkow KE poparlo pana Timmermansa. poczekamy zobaczymi. tlumaczenie ze takie bylo zobowiazanie do wyborcow- tylko 33% nie oznacza ,ze mozna lamac KONSTYTUCJE.!!!!!!!!!!!!
  • ~marabut
    (2018-07-03 12:09)
    Panie Błaszczak, nie martwcie się innymi tylko sobą - to Wy przekroczyliście wszelkie granice łamiąc polską Konstytucję i dokonując zamachu stanu. Konsekwencje będą - wcześniej czy później.
  • ~Norymberdzki
    (2018-07-03 11:23)
    Panie Błaszczak !!! Nie opowiadaj głupot. Żadne oczekiwania ludzi w odniesieniu do Sądu Najwyższego. To były i są tylko oczekiwania Kaczyńskiego, a Wy jako potulni potakiewicze spełniacie wszystkie jego wizje i zachcianki. Może elektoratowi z pod znaku Radia Maryja i pism Sakiewicza to wmówicie, ale większości Polaków nie przekabacicie.
  • ~Julka
    (2018-07-03 13:24)
    Gorszej kasety jak pis to nie było i nie będzie, pełna komuna, Polaczki na to pozwalają
  • ~Polka zamieszkala w USA.
    (2018-07-03 12:31)
    Kto to widzial ,zeby Polski rzad ,klocil sie z sedziami ,to wstyd i ponizenie ,nie wojoj ,bo od tego mozesz zginac !!!
  • ~JOJO
    (2018-07-03 13:33)
    Błaszczak... bezwolna Marionetko Kaczyńskiego...żebyś ty miał choć trochę... WŁASNEGO mózgu...
  • ~27 : 1
    (2018-07-03 11:11)
    " P o g r y w a ć ", to wy sobie możecie z nieudolną, beznadziejną miejscową opozycją . Z UE to wy sobie nie pogracie . Wóz albo przewóz . Unia albo ciepli ludzie na wschodzie.
  • ~ll
    (2018-07-03 10:31)
    Sędziowie przestaną być nadzwyczajną kastą! Na nic groźby Timmermansa
  • ~Demaskator
    (2018-07-03 11:13)
    Będą kastą Pis. Pozwolą wam przytulać jeszcze więcej pieniedzy i to bezkarnie.
  • ~234
    (2018-07-03 12:51)
    Troch e kultury,a pn panie Błaszczak to zwykła swołocz.