Joanna Scheuring-Wielgus zamieściła zdjęcia z rozmowy z kardynałem Nyczem na swoim profilu na Twitterze. "To była dla mnie pierwsza okazja, by spotkać się z przedstawicielem episkopatu" - napisała.

Reklama

- Poszłam (na sejmową wigilię) jako emisariuszka Fundacji "Nie lękajcie się", w której radzie zasiadam. Najpierw złożyłam kardynałowi życzenia, a potem powiedziałam, że chcę go zaprosić do Sejmu na 7 stycznia na konferencję o przestępczości seksualnej księży wobec dzieci. Przypomniałam też, że od pięciu lat ślemy biskupom zaproszenia na spotkania, ale te listy zawsze pozostają bez odpowiedzi - mówi posłanka Teraz! w rozmowie z tokfm.pl.

- Podziękował za zaproszenie. Gdy opowiadałam o krzywdzie, jaką niesie ze sobą przestępczość seksualna księży wobec dzieci, spuścił głowę - dodaje Scheuring-Wielgus. W kopercie, którą wręczyła kardynałowi, znalazł się także jej list do biskupów z postulatem usunięcia pomnika ks. Henryka Jankowskiego.

Posłanka zdradziła tokfm.pl, że zaproszenie na konferencję o pedofilii w Kościele przyjął również nowy rzecznik praw dziecka, Mikołaj Pawlak, który niegdyś pracował jako kościelny prawnik.