Niektórzy wyniki otrzymają jednak dopiero jutro. W zeszłym tygodniu Czarnek brał udział w spotkaniu w Kancelarii Premiera, podczas którego Mateusz Morawiecki prezentował nowy skład rządu. Z kolei w sobotę nowy minister edukacji i nauki widział się w Lublinie m.in. z wicepremierem Jackiem Sasinem i współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego Michałem Moskalem. Sam Moskal poinformował, że już przebywa w samoizolacji i nie widział się ostatnio z prezesem PiS. Z Jackiem Sasinem nie udało nam się skontaktować, ale nasi rozmówcy spodziewają się, że również podda się samoizolacji.

Reklama

W ubiegłą środę odbyła się prezentacja nowego składu rządu z udziałem Przemysława Czarnka. Z kolei w weekend przyszły minister edukacji i szkolnictwa wyższego uczestniczył na Lubelszczyźnie we wspólnej konferencji z szefem resortu Aktywów Państwowych Jackiem Sasinem. Od prezentacji rządu minęło już sporo dni, ale konsultujemy się ze służbami sanitarnymi co w związku z tym z dzisiejszą uroczystością - mówi osoba z rządu.

AKTUALIZACJA:

Reklama

Müller: W związku z chorobą Przemysława Czarnka prowadzone jest postępowanie epidemiologiczne; premier Mateusz Morawiecki zwrócił się do prezydenta o zmianę terminu zaprzysiężenia rządu

PAP: Kwarantanna dla tych, którzy spotkali się z Czarnkiem

Wszystkie osoby, które miały od piątku kontakt z posłem PiS Przemysławem Czarnkiem, który w poniedziałek miał zostać wybrany nowym ministrem nauki, zostaną skierowane na kwarantannę i do badań na obecność koronawirusa - oficjalnie poinformował Główny Inspektor Sanitarny.

Nazwiska ministrów, którzy trafili na kwarantannę

Jak poinformował rzecznik rządu, Jacek Sasin, Michał Dworczyk, Dariusz Piontkowski, Jacek Ozdoba zostali skierowani na kwarantannę.