Przedterminowe wybory w Rzeszowie muszą odbyć się w związku z tym, że rządzący miastem od 2002 r. Tadeusz Ferenc złożył rezygnację 10 lutego br. po tym, gdy przeszedł COVID-19. Wybory zapowiedziano na 13 czerwca.

Reklama

Według informacji PAP Kaczyński pojawi się w Rzeszowie w piątek po południu i wraz z ministrem infrastruktury Andrzejem Adamczykiem oraz Leniart zapowiedzą budowę Drogi Południowej w Rzeszowie.

W czasie wizyty na Podkarpaciu szef PiS ma spotkać się też z lokalnymi strukturami partii. Spotkanie to ma być przygotowaniem przed zbliżającym się kongresem statutowo-wyborczym PiS, który ma się odbyć na początku lipca i mają zostać na nim wybrane nowe władze partii.

Oprócz Leniart, popieranej przez PiS oraz rzeszowski region NSZZ "Solidarność", na urząd prezydenta Rzeszowa kandydują: proponowany i konsekwentnie wspierany w trakcie kampanii przez Ferenca wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł; b. współpracownik Ferenca, wiceprzewodniczący rady miasta i szef klubu Rozwój Rzeszowa Konrad Fijołek, popierany m.in. przez PO, Lewicę, PSL i Ruch Polska 2050, a także poseł Konfederacji Grzegorz Braun. (PAP)

Reklama

Autor: Rafał Białkowski

rbk/ mhr/