Jego zdaniem szczepienia przeciwko Covid-19 powinny być obowiązkowe. - 90 proc. ludzi, którzy teraz chorują, to są ludzie niezaszczepieni, więc wniosek jest jeden: trzeba szczepić ludzi i trzeba to mówić jasnym głosem – podkreśla polityk. Zdaniem wicemarszałka Sejmu, PiS nie wprowadza takiego rozwiązania, ponieważ interes partyjny jest dla rządzących ważniejszy, niż zdrowie Polaków. - Jak będziemy dalej w tym kierunku szli, to będziemy mieli 1 000 zgonów dziennie – uważa Włodzimierz Czarzasty. - Straszne jest zamiatać kwestię chorób i kwestię śmierci pod dywan. Mówię to stanowczym, spokojnym głosem, po rozmowach z wieloma lekarzami – dodaje.

Reklama

Polityk podkreśla, że dziennie umiera 500 osób, więc „prezydent naszego kraju powinien codziennie wprowadzać żałobę narodową”. - Mam bardzo jasne stanowisko, za co często dostaję po pupie. Absolutnie trzeba wprowadzić kilkanaście twardych zasad – zaznacza. Jakich dokładnie? Czarzasty wymienia, że zamiast lockdownu należy wprowadzać ograniczenia dla niezaszczepionych, należy wprowadzić obligatoryjne szczepienia np. nauczycieli oraz służby zdrowia oraz należy wprowadzić obligatoryjne testowanie dzieci i „poszczególnych grup zawodowych” 2 razy w tygodniu. Zdaniem Gościa Radia ZET, pracodawcy powinni mieć możliwość sprawdzania szczepienia pracownika.

"Zachęty finansowe i 2 dni wolnego po szczepieniu"

Jak zachęcić ludzi do szczepienia się? - Po szczepieniu np. dawać 2 dni wolnego, np. stosować zachęty finansowe – 300-400 złotych. Pieniądze są niczym w porównaniu ze zdrowiem i życiem – proponuje Włodzimierz Czarzasty. - Najważniejsze jest życie i zdrowie. Wszystkie pieniądze, które są trzeba na to wydać. Jeśli ktoś chowa to pod interes partyjny, to jest po prostu nieodpowiedzialny – puentuje współprzewodniczący Nowej Lewicy.