W środę lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk na spotkaniu z przedsiębiorcami w Zawierciu zadeklarował, że "potrzebny jest powrót do liberalnego ducha polskiej gospodarki, gdzie będzie decydować zdrowa konkurencja, a nie monopole".

Reklama

Zdaniem Tuska, obecnie "mamy do czynienia z nawrotem takiego prostackiego socjalizmu, gdzie nie człowiek jest w centrum, tylko władza jest w centrum, która nakazuje co robić". Ten czas musi się skończyć - oświadczył.

Zandberg odpowiada Tuskowi

Do słów lidera PO odniósł się współprzewodniczący Razem, poseł Lewicy Adrian Zandberg. W centrum polityki przyszłego rządu powinien być zwykły człowiek, jego jakość życia - a nie zyski milionerów - powiedział PAP. Lewica jest po to, żeby tego dopilnować - oświadczył.

Nasi posłowie nie poprą oczywiście ani rozdawnictwa dla biznesu, ani cięć, czy zaciskania pasa pracownikom. Lewica to polityka prospołeczna - zauważył lider Razem. Neoliberalizm skończył się przejęciem władzy przez PiS. Polskiej demokracji nie stać na powtarzanie błędów - podkreślił.

autor: Grzegorz Bruszewski