W ostatnich dniach w wielu kościołach pojawiły się ulotki zachęcające do wpłat na rzecz fundacji redemptorysty Lux Veritatis. Do nich załączone są wzory druku bankowego z tytułem wpłaty: "Dar na budowę Kościoła w Centrum Polonia in Tertio Millennio". A także numerem konta fundacji.

Reklama

Centrum o. Rydzyka buduje od 2004 roku. Najpierw powstały budynki kampusu studenckiego wyższej szkoły medialnej, oprócz tego ma powstać dom opieki i muzeum. Ale przed miesiącem "Nasz Dziennik" poinformował, że głównym budynkiem Centrum ma być dwupoziomowy kościół. Stanie on pośrodku kompleksu i ma pomieścić w swoim wnętrzu nawet trzy tysiące wiernych. W podziemiach ma się znaleźć kaplica z ołtarzami upamiętniającymi martyrologię Polaków, na górze ma za to zostać wzniesiony ołtarz będący gigantyczną kopią kaplicy, w jakiej w Rzymie modlił się Jan Paweł II.

>>> Ojciec Rydzyk znów na bakier z prawem

Jednak jak ustaliliśmy, fundacja nie posiada zgody MSWiA na taką zbiórkę. "Fundacja Lux Veritatis nigdy nie występowała z wnioskiem w sprawie pozwolenia na przeprowadzenie zbiórki publicznej, w tym także nie ubiegała się o wydanie pozwolenia na organizację akcji zbiórkowej na rzecz budowy Centrum Polonia in Tertio Millennio" - poinformował nas Jacek Sońta z biura prasowego MSWiA.

To już kolejny raz, kiedy fundacja ojca Rydzyka omija przepisy, aby zebrać pieniądze. W 2006 roku na stronach internetowych Radia Maryja pojawiły się apele o wpłaty na rzecz Centrum Polonia in Tertio Millennio. Ale po interwencji MSWiA apele zniknęły, a Lux Veritatis oświadczyła, że zbiórki nie prowadzi.