Ministra Barbara Nowacka na antenie Radia ZET była dopytywana o słowa Jarosława Kaczyńskiego, który stwierdził, że szkoła bez prac domowych sprawi, że młodzi Polacy staną się parobkami w Europie.

Reklama

Bardzo cenię sobie głębię przemyśleń i wszechstronną wiedzę prezesa Kaczyńskiego, ale mam poczucie, że o edukacji wie niewiele- odpowiedziała szefowa MEN.

Prezes PiS odpowie na słowa Nowackiej? "O edukacji wie niewiele"

Następnie rozmówczyni Bogdana Rymanowskiego dodała, że "w szczególności o edukacji w XXI wieku".

Rozumiem, że pan Kaczyński ma głębokie wspomnienia ze szkoły, jak cudownie było, jak nauczyciele się na niego wydzierali, jak wszystko mu kazali, jak szkoła była opresyjna, ale żyjemy w XXI wieku - stwierdziła.

W opinii Nowackiej, prezes PiS chce, aby w szkołach była presja. Jak dodała, aktualnie młodzież zarówno presji, jak i negatywnych emocji, ma za dużo.

Rewolucyjna zmiana w szkołach podstawowych

Reklama

Przypomnijmy, że 19 stycznia ministra Barbara Nowacka została zapytana przez Wirtualną Polską, kiedy dokładnie zostaną zlikwidowane obowiązkowe prace domowe w szkołach podstawowych. Szefowa MEN oświadczyła, że takie rozporządzenie będzie funkcjonowało od kwietnia tego roku.

Jestem pewna, że po kilku latach funkcjonowania braku prac domowych w szkołach podstawowych, w szkołach średnich też to będzie zniesione - zapowiedziała Nowacka.