Poseł Suwerennej Polski, Michał Wójcik przekazał nowe informacje na temat stanu zdrowia Zbigniewa Ziobry, który choruje na nowotwór przełyku.

"Ziobrę czeka poważna operacja"

Wspomniał, że czeka go poważna operacja. Rokowania w przypadku tej choroby są trudne, a w momencie zdiagnozowania nowotworu, były już przerzuty - powiedział.

Reklama
Reklama

Ziobro a komisja śledcza ds. Pegasusa

Kwestia zdrowia lidera Suwerennej Polski jest istotna, ponieważ ma on zostać wezwany przez sejmową komisję śledczą ds. Pegasusa. Pan minister Zbigniew Ziobro sam poprosił o przesłuchanie, jednak obecnie to nie jest możliwe ze względu na jego ciężki stan zdrowia - powiedział Wójcik. Wyjaśnił, że lider Suwerennej Polski chce przed komisją ujawnić manipulacje obecnej władzy dotyczące Pegasusa.

Wójcik podkreślił, że przesłuchanie Ziobry przez komisję śledczą może być możliwe dopiero za kilka miesięcy. Mimo trudnej sytuacji zdrowotnej, Ziobro jest zdeterminowany i w dobrej formie psychicznej. Chce powrócić do polityki, rozliczyć Tuska i Bodnara. Obecnie jest po trzeciej dawce chemioterapii i przed operacją - tłumaczył polityk SE.

Choroba Ziobry

Reklama

Po pierwszym posiedzeniu Sejmu X kadencji, Zbigniew Ziobro zniknął z życia publicznego. Okazało się, że powodem jego nieobecności jest trudna sytuacja zdrowotna. Były minister sprawiedliwości walczy z nowotworem przełyku. Obecnie, jego obowiązki jako przewodniczącego w Suwerennej Polsce przejął Patryk Jaki.