Minęły dokładnie dwa lata od zaatakowania przez Władimira Putina Ukrainy. Do trwającej wojny odnieśli się najważniejsi politycy w Polsce - m.in. prezydent Andrzej Duda i premier Donald Tusk.

Reklama

Duda i Tusk o wojnie w Ukrainie

"Wspieraliśmy, wspieramy i będziemy wspierać Ukrainę w jej walce o wolność! Dzisiaj to wsparcie jest nadal niezwykle potrzebne. Niezależnie od zmęczenia wojną. Wolny świat nie może dopuścić do tego, żeby Putin i Rosja zatriumfowali" - czytamy na oficjalnym koncie Kancelarii Prezydenta.

"Dwa lata ukraińskiego bohaterstwa. Dwa lata rosyjskiego barbarzyństwa. Dwa lata hańby tych, którzy pozostają obojętni" - napisał na platformie X Donald Tusk.

Dwa lata wojny w Ukrainie

Przypomnijmy, że w sobotę, 24 lutego, wypada druga rocznica pełnoskalowej inwazji Rosji na Ukrainę. W wywiadzie dla portalu Dziennik.pl gen. Waldemar Skrzypczak powiedział, że aktualnie na froncie w Ukrainie przewagę ma Władimir Putin.

Były dowódca wojsk lądowych zaznaczył że Ukraina, walcząc, daje czas Polsce i NATO. Mamy poważne problemy. Jesteśmy w strefie zagrożenia konfliktem zbrojnym - powiedział rozmówca Dziennik.pl.