Dziennik Gazeta Prawana logo

Miliarder rozda swój majątek!

12 października 2007, 11:43
Ten tekst przeczytasz w 0 minut
Gdyby takich ludzi było więcej, świat byłby piękny! Warren Buffett, drugi najbogatszy człowiek świata, ogłosił właśnie, że rozda większą część swojego majątku. Chce przeznaczyć mniej więcej 85 procent z 44 miliardów dolarów na cele charytatywne! Większa część nie zostanie wydana przypadkowo. Trafi do fundacji... najbogatszego człowieka świata, szefa Microsoftu Billa Gatesa.
Warren Buffett dorobił się na inwestycjach na giełdzie. "Zasada nr 1: Nigdy nie trać pieniędzy. Zasada nr 2: Zawsze pamiętaj o zasadzie nr 1" - zwykł mawiać ten bogacz. I wiedział, co mówi. Pierwsze akcje kupił, gdy miał... 11 lat. Dziś jest 75-letnim mężczyzną z tak wielkim majątkiem, że nie pozostało mu nic innego, jak zacząć rozdawać pieniądze innym!

Swym bogactwem Buffett postanowił obdarować m.in. fundację Billa i Melindy Gatesów, wspierającą oświatę i badania medyczne, a także cztery inne stowarzyszenia.

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło dziennik.pl
Zapisz się na newsletter
Najważniejsze wydarzenia polityczne i społeczne, istotne wiadomości kulturalne, najlepsza rozrywka, pomocne porady i najświeższa prognoza pogody. To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik.pl. Trzymamy rękę na pulsie Polski i świata. Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj