Człowiek przedstawiony na nagraniu przebywał w Bułgarii od 4 do 7 dni. Nie wiadomo, jak trafił do Bułgarii i na lotnisko - samolotem czy innym środkiem transportu - i pod jakim nazwiskiem. Zarejestrowały go kamery, gdy krążył po lotnisku.

Reklama

http://www.youtube.com/watch?v=6ce5-TFBrOY

Według dotychczasowych ustaleń zamachowiec plecak z bombą umieścił w luku bagażowym autobusu.

Według Izraela za zamachem stoi szyickie ugrupowanie islamskie Hezbollah lub Iran. Jednak minister spraw wewnętrznych Bułgarii Cwetan Cwetanow podkreślił, że nie jest w stanie tego potwierdzić. Dochodzenie prowadzone jest we współpracy z izraelskimi i amerykańskimi służbami specjalnymi - powiedział.

Wśród ofiar zamachu na autobus na lotnisku Burgas jest pięciu Izraelczyków, Bułgar, który był kierowcą autobusu i zamachowiec. Minister skorygował podaną poprzednio wiadomość, że jest osiem ofiar. Do pomyłki - wyjaśnił - doszło podczas kontaktów z ambasadą izraelską.

W zamachu ranne zostały 32 osoby. Trzy osoby z najcięższymi obrażeniami przewieziono w nocy do szpitala w Sofii, ale jedna z nich - kobieta - zmarła. Ranni, których życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, wrócili już do Izraela.