W opinii gazety rosyjscy politycy, którzy na Kremlu wysłuchali orędzia prezydenta byli zachwyceni. Prezydent przedstawił wizję przyszłego, sprawiedliwego społeczeństwa - cytuje "Rossijskaja Gazieta" lidera frakcji parlamentarnej Sprawiedliwa Rosja Siergieja Mironowa.

Reklama

CZYTAJ WIĘCEJ: Orędzie Władimira Putina: Polityka Zachodu przypomina zachowanie Adolfa Hitlera>>>

Również "Kommiersant" zauważa, że kremlowscy goście byli pod wrażeniem wystąpienia Władimira Putina. Podobało mi się wszystko, dosłownie wszystko - tak skomentował słowa gospodarza Kremla prezydent Czeczenii Ramzan Kadyrow.

Po wystąpieniu Putina, wszystko co do tej pory usłyszałem od liderów innych państw wydaje się dziecięcą paplaniną - to słowa szefa Centralnej Komisji Wyborczej Władimira Czurowa.

"Moskiewski Komsomolec" podkreśla, że rosyjscy politycy i urzędnicy oddychali z ulgą po wysłuchaniu orędzia prezydenta, ponieważ będzie "zaciskanie pasa", ale bez nadmiernego dokręcania śruby i bez niekontrolowanej liberalizacji.

Natomiast "Niezawisimaja Gazieta" stwierdza, że chorującą rosyjską gospodarkę i słabego rubla prezydent zamierza ratować: obietnicami, groźbami i upomnieniami. CZYTAJ TAKŻE>>>