Amerykański senator John McCain wyraził przekonanie, że Rosja będzie podejmować dalsze agresywne działania na wschodzie Europy. W rozmowie z polskimi dziennikarzami McCain ubolewał, że prezydent Władimir Putin nie zapłacił dotychczas wysokiej ceny za zajęcie Krymu i destabilizację wschodniej Ukrainy.

Reklama

Nie sądzę, że stanowi on (Putin) bezpośrednie zagrożenie dla Polski, bo Polska jest bardzo silnym państwem. Uważam jednak, że kraje bałtyckie są obecnie poddane ogromnej presji ze strony Władimira Putina. Jeśli uda mu się tam oraz w Mołdawii, to wzrośnie jego apetyt na dalszą agresję. Dlatego jego agresja powinna spotykać się ze stałą odpowiedzią i powinien płacić za nią wyższą cenę niż obecnie - powiedział amerykański senator. Działania Władimira Putina na Ukrainie John McCain określił mianem haniebnych.

Senator John McCain odebrał wczoraj z rąk ambasadora RP w Waszyngtonie Ryszarda Schnepfa nagrodę "Orła Białego" przyznawaną za działalność na rzecz rozwoju stosunków polsko-amerykańskich i promocji interesów Polski w Stanach Zjednoczonych. Zapowiedział, że przy okazji uchwalania budżetu obronnego USA postara się przeforsować poprawkę o włączeniu Polski do Programu Ruchu Bezwizowego.

ZOBACZ TAKŻE: Rosja podbije Arktykę? "To byłoby korzystne dla naszego państwa">>>