Szef państwa w ten sposób odniósł się na Twitterze do artykułu spekulującego, że gdyby prezydent i wiceprezydent USA poważnie zachorowali na Covid-19, to władzę objęłaby trzecia osoba w państwie - przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi.

Reklama

Dlatego musimy być bardzo uważni. Szalona Nancy byłaby totalną katastrofą, a USA nigdy nie będą krajem komunistycznym! - napisał Trump w jednym z ponad 20 tweetów wysłanych we wtorek rano. W innym z porannych wpisów zasugerował, że były republikański kongresmen i gospodarz talk-show Joe Scarborough popełnił morderstwo i wezwał policję do zajęcia się sprawą śmierci jego byłej asystentki.

Od poniedziałku w Białym Domu wprowadzono obowiązek noszenia masek po tym, jak badania wykryły obecność koronawirusa u dwóch pracowników Białego Domu, w tym rzeczniczkę wiceprezydenta Pence'a Katie Miller. Kwarantannie poddało się trzech członków zespołu zajmującego się odpowiedzią na pandemię. W ubiegłym tygodniu badanie przeszedł prezydent Trump i jak sam poinformował, wynik był negatywny.

Jak dotąd w Stanach Zjednoczonych koronawirusa wykryto u prawie 1,4 miliona osób, z czego zmarło 81 796.