Dziennik Gazeta Prawana logo

Szef paryskich szpitali ostrzega: Czeka nas szósta fala epidemii

13 grudnia 2021, 11:44
Ten tekst przeczytasz w 1 minutę
Koronawirus we Francji
<p>Koronawirus we Francji</p>/PAP/EPA
"W styczniu Francja zostanie uderzona szóstą falą epidemii Covid-19, która będzie napędzana przez bardziej zaraźliwy wariant Omikron" - ostrzegł w poniedziałek dyrektor grupy paryskich szpitali AP-HP Martin Hirsch.

Francja wciąż znajduje się w środku piątej fali zachorowań, wywoływanych przez wariant Delta koronawirusa, ale w styczniu nadejdzie kolejny szczyt infekcji, napędzany przez wariant Omikron - powiedział Hirsch na antenie radia RTL.

Rośnie liczba zakażeń

W ostatnim tygodniu, każdego dnia we Francji wykrywano średnio 48 tys. nowych infekcji, na początku listopada ten wskaźnik wynosił mniej niż 10 tys. i od tego czasu nieustannie rośnie - wynika z zestawienia Agencji Reutera. Podobną liczbę zakażeń notowano w tym kraju tylko podczas drugiej fali epidemii jesienią 2021 roku.

W niedzielę wieczorem premier Wielkiej Brytanii ogłosił, że do Wielkiej Brytanii nadchodzi "wielka fala" zakażeń koronawirusem związanych z wariantem Omikron. Dodał, że do powstrzymania jej nie wystarczy zaszczepienie dwiema dawkami szczepionki przeciw Covid-19 i wezwał do przyjęcia dawki przypominającej. 

Copyright
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję
Źródło PAP
Zapisz się na newsletter
Świadczenia, emerytury, podatki, zmiany przepisów, newsy gospodarcze... To wszystko i wiele więcej znajdziesz w newsletterze Dziennik Radzi. Chcesz się dowiedzieć, kto może przejść na wcześniejszą emeryturę? A może jakie ulgi można odliczyć od podatku? Kto może otrzymać środki w ramach renty wdowiej? Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco!

Zapisując się na newsletter wyrażasz zgodę na otrzymywanie treści reklam również podmiotów trzecich

Administratorem danych osobowych jest INFOR PL S.A. Dane są przetwarzane w celu wysyłki newslettera. Po więcej informacji kliknij tutaj