Kobieta była uzbrojona w dwa karabiny automatyczna i pistolet, zginęła od kul funkcjonariuszy na drugim piętrze szkoły - powiedział rzecznik policji w Nashville Don Aaron na konferencji prasowej. Początkowo informowano, że ataku dokonała młoda kobieta wyglądająca na nastolatkę, później przekazano, że sprawczyni miała 28 lat. Policja bada jej ewentualne związki ze szkołą.

Reklama

Nie podano wieku i tożsamości ofiar

Policjanci przybyli szybko na wezwanie, a gdy weszli na drugie piętro zobaczyli strzelającą napastniczkę. Otworzyli ogień, kobieta została śmiertelnie raniona - relacjonował Aaron. Dodał, że sprawczyni dostała się do budynku szkoły przez boczne drzwi. Policja otrzymała pierwsze zgłoszenie o godz. 10.13 czasu miejscowego (godz. 17.13 w Polsce), napastniczka zginęła o 10.27 - uzupełnił.

Wszystkie ofiary zostały przewiezione na oddziały naszego centrum medycznego, po przybyciu stwierdzono ich zgon - poinformował rzecznik szpitala Uniwersytetu Vanderbilta. Nie podano wieku i tożsamości ofiar, policja przekazała jedynie, że byli to uczniowie i pracownicy szkoły. Pozostałe w budynku dzieci zostały przewiezione do okolicznego kościoła, z którego odbierają je rodzice.

Założona w 2001 roku przez wspólnotę prezbiteriańską The Covenant School jest prywatną placówką, do której uczęszcza ok. 200 uczniów. Szkoła prowadzi oddziały przedszkolne oraz klasy 1-6.