Do wyborów coraz bliżej, a poparcie dla głównych kandydatów się nie zmienia - wynika z sondażu IBRiS dla "Rzeczpospolitej". Na czele stawki jest Bronisław Komorowski, który może liczyć na poparcie 42 proc. wyborców (bez zmian w porównaniu z poprzednim badaniem). Drugie miejsce zajmuje Andrzej Duda, który dostałby 29 proc. głosów, trzeci jest Paweł Kukiz z 7-proc. poparciem.

Reklama

Janusz Korwin-Mikke, w ciągu dwóch tygodni stracił jeden proc. poparcia i może liczyć na jedynie 4 proc. głosów. Topnieje też liczba osób, które chciałyby głosować na Magdalenę Ogórek - może ona liczyć zaledwie na 3 proc. wyborców (o 1 punkt procentowy mniej, niż w poprzednim sondażu). Traci też Janusz Palikot - dostałby jedynie 1 proc. głosów, czyli tyle, ile Marian Kowalski, kandydat Ruchu Narodowego.

Te wyniki oznaczają, że odbędzie się druga tura. Andrzej Duda nie będzie jednak miał w niej szans na zwycięstwo - urzędującego prezydenta poparłoby wtedy 55 proc. wyborców, a jego kontrkandydat mógłby liczyć na 37 proc.

ZOBACZ TAKŻE: Podbieranie głosów? Zacięty bój Dudy i Komorowskiego>>>