Polskie myśliwce przechwyciły rosyjski samolot. To nie pierwszy taki przypadek07 maja 2024Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało na platformie X o przechwyceniu i identyfikacji wizualnej samolotu Federacji Rosyjskiej.
Ruch NSA wobec Tomasza Szmydta. Formalnego pisma nie ma, ale znalazł się sposób...07 maja 2024Rzecznik dyscyplinarny Naczelnego Sądu Administracyjnego Zdzisław Kostka wszczął wobec sędziego WSA Tomasza Szmydta postępowanie dyscyplinarne - poinformował NSA. Jak dodano chodzi o sprzeniewierzenie się ślubowaniu w zakresie wiernego służenia Rzeczypospolitej Polskiej.
Ruch premiera Tuska. Chodzi o wpływy rosyjskie i białoruskie07 maja 2024Premier Donald Tusk zwołał na środę posiedzenie Kolegium do Spraw Służb Specjalnych. "Tematem domniemane wpływy rosyjskie i białoruskie w polskim aparacie władzy w poprzednich latach" - zapowiedział we wtorek premier szef rządu na platformie X.
Czy wróci obowiązkowa służba wojskowa? Gen. Kukuła odpowiada07 maja 2024"Dziś nie widzimy takiej konieczności. Chcemy bazować na wolontariacie i zainteresowaniu dość powszechnym w polskim społeczeństwie" - mówił w Polsat News gen. Wiesław Kukuła odpowiadając na pytanie, co z obowiązkową służbą wojskową.
Nie żyje Jan Ptaszyn Wróblewski. Miał 88 lat07 maja 2024Był saksofonistą, kompozytorem, aranżerem, a także publicystą i dziennikarzem radiowym. W radiowej Trójce przez lata prowadził audycję "Trzy kwadranse jazzu". Miał 88 lat.
50-latek spod Koluszek oblał benzyną i podpalił swoją żonę07 maja 2024Zarzut usiłowania zabójstwa przedstawiła prokuratura 50-letniemu mieszkańcowi gminy Koluszki w woj. łódzkim, który podpalił swoją żonę. Wcześniej oblał ją benzyną. Grozi mu dożywocie. Mężczyzna trafił do aresztu.
Ziemkiewicz skazany za znieważenie aktywisty LGBT+. "Kolejny eksces warszawskiej justytucji"07 maja 2024Na cztery miesiące ograniczenia wolności skazał w poniedziałek Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia Rafała Ziemkiewicza. Sąd uznał publicystę za winnego pomówienia i znieważenia aktywisty LGBT+ Barta Staszewskiego. Wyrok jest nieprawomocny.
Atakował w metrze gazem i pistoletem pneumatycznym. 22-latek trafił do aresztu07 maja 2024Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali sprawcę serii ataków w metrze. 22-latek na kilku stacjach zaatakował pasażerów gazem łzawiącym Do jednego z pokrzywdzonych strzelał z pistoletu pneumatycznego. Trafił na trzy miesiące do aresztu.
Mastalerek: Szmydt jest zdrajcą...06 maja 2024Szef Gabinetu Prezydenta Marcin Mastalerek stwierdził, że dla niego sędzia Tomasz Szmydt jest zdrajcą. Zaapelował też do polityków, żeby “nie kłócili się i przerzucali winą" tylko wzięli odpowiedzialność za tę sytuację i "poprawili procedury".
Sprawa sędziego Szmydta. Bodnar: Absolutnie przerażające06 maja 2024Sędzia Tomasz Szmydt zwrócił się do władz Białorusi o "opiekę i ochronę", wywołując falę reakcji w Polsce. Szef MS, Adam Bodnar, wyraził swoje zaniepokojenie i powiedział, że jest to sędzia, który orzekał w WSA w Warszawie w wydziale zajmującym się sprawami informacji niejawnych.
To wystąpienie Kierwińskiego wywołało burzę. Nagłośnienie było wadliwe? Jest komunikat straży06 maja 2024Państwowa Straż Pożarna potwierdziła problemy z nagłośnieniem podczas centralnych obchodów Dnia Strażaka. Po przemówieniu Marcina Kierwińskiego, niektórzy użytkownicy i politycy zarzucili mu nietrzeźwość.
Nie żyje współtwórca zespołu Skaldowie. Jacek Zieliński miał 78 lat06 maja 2024Jacek Zieliński był kompozytorem, muzykiem a przede wszystkim założycielem zespołu Skaldowie. Informację o śmierci artysty przekazała krakowska Piwnica pod Baranami.
Były wiceminister sprawiedliwości o roli Tomasza Szmydta. "Był niskiej rangi urzędnikiem"06 maja 2024Były wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta (PiS) pytany o pracę sędziego Szmydta w MS powiedział, że ten był niskiej rangi urzędnikiem, który "zrekrutował się" do spraw reprywatyzacji, ale "nie wykazywał się przesadnym zaangażowaniem".
Afera hejterska. Była żona sędziego Szmydta ma usłyszeć zarzuty06 maja 2024W Prokuraturze Regionalnej we Wrocławiu powołano zespół do prowadzenia śledztwa w sprawie tzw. afery hejterskiej w Ministerstwie Sprawiedliwości. Śledztwo dotyczy przekroczenia uprawnień przez funkcjonariuszy publicznych, w szczególności poprzez niedopuszczalne przetwarzanie danych osobowych. W ramach postępowania sformułowano postanowienie o przedstawieniu zarzutów wobec Emilii Sz., byłej żony sędziego Tomasza Szmydta.
Szefowa Kancelarii Prezydenta: Ta decyzja KE... cieszy i dziwi06 maja 2024Szefowa Kancelarii Prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych przyznała, że zapowiedź zakończenia procedury z art. 7. przeciwko Polsce "cieszy i dziwi jednocześnie". "Widać gołym okiem, że chodziło tylko o zmianę władzy w Polsce" - oceniła.
Prof. Matczak o sprawie sędziego Szmydta. Zadaje pytania...06 maja 2024Prof. Marcin Matczak skomentował na platformie X sprawę sędziego Tomasza Szmydta, który poprosił o "opiekę i ochronę" na Białorusi. Ta sprawa, zdaniem Matczaka, "pokazuje, że Ministerstwo Sprawiedliwości pod rządami Ziobry było prawdziwym magnesem na ludzi, których poziom etyczny jest mniejszy niż zero".
"Podejrzenie działalności na rzecz obcego wywiadu" wobec sędziego Szmydta. Ruch ABW i Prokuratury Krajowej06 maja 2024"ABW wszczęła czynności kontrolne w celu zweryfikowania zakresu informacji niejawnych, do których miał dostęp sędzia WSA, który poprosił o azyl na Białorusi" - poinformował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Jacek Dobrzyński. "Czynności sprawdzając" podjęła też Prokuratura Krajowa.
"Castel Gandolfo" abp. Jędraszewskiego. Kuria eksmitowała księdza z dnia na dzień06 maja 2024Krakowska kuria z dnia na dzień wyrzuciła młodego księdza z posiadłości, którą ma zająć abp Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski zamieszka w luksusowej trzykondygnacyjnej rezydencji wpisanej do rejestru zabytków.
Sędzia Szmydt prosi o azyl na Białorusi. Żaryn: Kanalia i zdrajca RP06 maja 2024Tomasz Szmydt, sędzia II Wydziału Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie, zwrócił się do władz Białorusi o "azyl". Jego decyzja wywołała falę komentarzy i kontrowersji. Doradca prezydenta Stanisław Żaryn ocenił, że jest to zdrada RP.
Tomasz Szmydt poprosił o "opiekę i ochronę" na Białorusi. Sądu nie poinformował...06 maja 2024Rzecznik prasowy Naczelnego Sądu Administracyjnego sędzia Sylwester Marciniak poinformował, że na razie do sądu administracyjnego nie trafiło żadne pismo od sędziego warszawskiego WSA Tomasza Szmydta, który poprosił o "opiekę i ochronę" na Białorusi. Jak poinformowała z kolei rzeczniczka Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie Małgorzata Jarecka, sędzia od 22 kwietnia do 10 maja br. jest na urlopie wypoczynkowym.