Poszło o nową reklamówkę wyborczą pod tytułem "Polska zasługuje na swój cud gospodarczy". Padły w nim - jak twierdzi Dudziński - kłamstwa. Najbardziej oburzyły PiS dane o ofiarach wypadków drogowych. Platforma podała bowiem, że od jesieni 2005 roku - czyli od czasu, gdy Prawo i Sprawiedliwość przejęło władzę - na drogach zginęło 14 tysięcy kierowców i pieszych.

Reklama

"Dlaczego PO kłamie i zawyża liczbę ofiar? Dlaczego wykorzystuje ludzkie tragedie?" - grzmiał Tomasz Dudziński, szef kampanii wyborczej PiS. "Pozywamy Platformę do sądu" - zapowiedział w reakcji na nowy spot PO. Ze statystyk, które przedstawił Dudziński, wynika jasno: od 1 września 2005 roku do 31 sierpnia 2007 na drogach zginęły 10744 osoby" - tłumaczy Dudziński.

"Dlaczego Platforma w swej kłamliwej propagandzie posługuje się nieprawdziwymi danymi?" - rzuca oburzony szef kampanii Prawa i Sprawiedliwości.

Te słowa trafiły do polityków Platformy Obywatelskiej. Wieczorem przyznali, że zmienią spot - podała TVN24. 14 tysięcy ofiar zmienią na 11 tysięcy. Ale PiS nie odpuści. Nie wycofa pozwu.