Autorzy sondażu podkreślają, że dane te mogą być zawyżone, bo wśród osób deklarujących oglądanie transmisji mogli być ci Polacy, którzy widzieli tylko relacje w dziennikach. Także polską flagę część badanych mogła wywiesić nie tyle z okazji beatyfikacji, ale - jak co roku - na majowe święta.
Bardziej jednoznaczne są odpowiedzi wskazujące na inne formy udziału w uroczystościach - 13 proc. badanych twierdzi, że brała udział w modlitwach i nabożeństwach przed beatyfikacją, 16 proc. - po niej. 5-7 proc. proc. deklaruje oglądanie transmisji w miejscach publicznych albo obecność na wystawie, koncercie lub projekcji filmu z tej okazji zorganizowanej.
25 proc. respondentów nie wyraziło w żaden z wymienionych sposobów swego zainteresowania beatyfikacją Jana Pawła II.
Z sondażu wynika ponadto, że 40 proc. badanych 3 maja oglądało w telewizji lub wysłuchało w radiu transmisji z centralnych uroczystości w Warszawie. Flagę na domu lub balkonie wywiesiło 26 proc. badanych (OBOP zaznacza, że odsetek ten wydaje się być zawyżony); na mszy w kościele było 33 proc. osób. 39 proc. nie wyraziło w żaden z wymienionych sposobów swego zainteresowania świętem 3 maja.
Sondaż zrealizowano w dniach 6-10 maja 2011 r. na ogólnopolskiej losowej reprezentatywnej próbie 1005 mieszkańców Polski powyżej 15. roku życia. Maksymalny statystyczny błąd pomiaru dla tej wielkości próby wynosi +/- 3 proc., przy wiarygodności oszacowania równej 95 proc.