Do wizyty agentów doszło w ramach śledztwa dotyczącego m.in. szefa klubu PSL Jana Burego oraz sekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju Zbigniewa Rynasiewicza. Według nieoficjalnych informacji Biuro i prokuratorzy szukali m.in. sztabek złota.

Reklama

Przeszukanie zostało dokonane 11 lipca jedynie w pomieszczeniach zajmowanych przez księdza pułkownika Roberta Mokrzyckiego - potwierdził tvn24.pl ksiądz Zbigniew Kępa, rzecznik Ordynariatu.

Kim jest sam ksiądz pułkownik Robert Mokrzycki? Ma 47 lat i pochodzi z województwa podkarpackiego, gdzie w 1993 roku przyjął święcenia kapłańskie. Od 2006 roku jest równocześnie kapelanem Służby Kontrwywiadu Wojskowego i Służby Wywiadu Wojskowego.

Według informacji tvn24.pl osobiście zna się z szefem klubu parlamentarnego PSL Janem Burym, który równocześnie kieruje strukturami partii na Podkarpaciu. 10 lipca CBA przeszukała dom posła, biuro poselskie, a także pokój w hotelu sejmowym.

W sumie od wybuchu podkarpackiej afery korupcyjnej CBA przeszukało "blisko 20 miejsc na terenie całego kraju", a czynności dotyczyły co najmniej ośmiu osób.

Czytaj więcej: Biznesmeni płacili złotem urzędnikom? Szczegóły afery podkarpackiej>>>