Myśliwce MiG-29 mogą już nie wrócić do służby. Same F-16 nie obronią polskiego nieba

| Aktualizacja:

Realny staje się scenariusz, w którym uziemione od pięciu miesięcy samoloty bojowe MiG-29 nie wrócą już do służby w Wojsku Polskim. W gotowości bojowej jest zaledwie 20 proc. z 48 amerykańskich myśliwców F-16, jakimi dysponujemy

wróć do artykułu
  • ~Polak
    (2019-08-06 07:15)
    To nieźle załatwili naszą armię! Putin zadowolony!
  • ~hey
    (2019-08-06 07:44)
    Historia lubi się powtarzać . Podobnie jak przed II wojną światową chwalimy się sojusznikami .
  • ~Ftajemniczony
    (2019-08-06 07:35)
    W sam raz na defilade
  • ~Qukiz
    (2019-08-06 07:39)
    Nasz wspolpracownik Putina - Macierewicz wiedzial co robi.
  • ~Antyprawak
    (2019-08-06 07:46)
    Armia PiS w ruinie.
  • ~dzyndzelstern
    (2019-08-06 07:40)
    .urwa i my jestesmy 20 lat w NATO co na to nasze braty amerykany i wielki bialy ojciec w waszyngtonie
  • ~filutek prof.
    (2019-08-06 07:31)
    Q.......a ! tak sobie myślę ,Pan prezydent Putin na sama myśl o naszej potędze drży ze śmiechu ,T-34 do malowania i do zdjęcia z pomników ,T-54 IT-72 do służby w pokazach potęgi . Coś mi się wydaję ,że kolana prezesa zostały oszukane ,że z nich powstał ?
  • ~rex
    (2019-08-06 08:36)
    czyli PiS nas rozbroił, z 48 F16 tylko 2 są utrzymywane w gotowości? to po co kupiliśmy ich 48? po co szkolono tylu pilotów? teraz chcą kupić 34 F35 aby był sprawny 1, a może wystarczy kupić 1 szt. F35 i utrzymywać go w sprawności zamiast kupować 34 szt. - skutek będzie ten sam a resztę kasy można będzie przeznaczyć na nowe samoloty dla kuchcińskiego. Polska ma pewnie problem z zakupem części do F 16 z USA, oraz problem z zakupem od Rosji części do MIG 29 i SU 22 - cała kasa konsumowana jest przez naszych polityków z narodu wybranego.
  • ~polski katolik
    (2019-08-06 07:40)
    Anioly tez maja skrzydla i obronia polskie niebo. Pan Buk czuwa nad Polska !
  • ~kos
    (2019-08-06 08:00)
    Przydałoby się trochę ponadymać na 15 sierpnia , żeby wykazać dumę narodowa i wzmóc PIC w państwie PiS. Grupa ma idealnych aktorów.
  • ~Rozbrajacz WP
    (2019-08-06 08:39)
    Na tej pisowskiej defiladzie wojskowej pokazują siły naziemne,takie siły bez lotnictwa nie przetrwają nawet kilku dni.
  • ~Oficer WP
    (2019-08-06 08:41)
    Wycofane przetargi.parówkowe wariactwa.smoleński obłęd.po co samoloty?
  • ~Antoniusz geniusz
    (2019-08-06 08:44)
    Nie panikować, mamy też dobre szybowce,dobrych pilotów szybowcowych,zainstaluje się na nich Kołachy,wyciągarki wyciągną nad ziemię, no Aleluja i do boju.
  • ~Gucio papucio
    (2019-08-06 07:16)
    Dobryj Dzien. Bankuf pilnujta wpierwy, a nieba potem.
  • ~cud nad wisla
    (2019-08-06 08:14)
    wot, rozaniec i kropidlo
  • ~Antoni Mać
    (2019-08-06 07:58)
    Dla rydzyka są regularnie pieniądze,będzie du ruskich krzyżem wymachiwał,a samoloty na ziemi bez części,bo nie ma pieniędzy.
  • ~Wojskowy
    (2019-08-06 08:19)
    Zaraz po drugiej wojnie polski Kościół ostrzegał Stalina, że on nie zna siły wiary religii,a Stalin zapytał ironicznie ile Papież ma dywizji?, czyli wiarą można wygrać tylko przy pomocy dywizji wojskowych,sam Chrystus powiedział,módl się i pracuj,(a nie tylko módl się) w Polsce miliardy idą na wiarę,a na armię nie ma pieniędzy, na ironię losu robią tak postkomuniści, którzy nie wierzą w Boga, czyli celowo tak robią?
  • ~Rajmuond Balbina
    (2019-08-06 08:07)
    Absolutnie tę sektę postkomunistyczną i dalej komunistyczną trzeba od władzy odsunąć jak najszybciej,rozbroili Polszę "patrioci" proradzieccy radzieccy,a nie polscy.
  • ~Marek cwain
    (2019-08-06 08:31)
    A Kuchciski z rodzinką wszystkie już oblatal? Ciekawe ile takich maszyn zostało przepitych, przejedzonych przez naszych polityków wszystkich opcji plus "datki" dla papy Rydzyka, Da radę ktoś policzyć?
  • ~Same plusy
    (2019-08-06 08:00)
    Gdzie te F16 wylatały swój czas? w jakich warunkach bojowych? w Izraelu?

Może zainteresować Cię też: