Jak powiedział w poniedziałek PAP Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni, pierwsze zgłoszenie o łamaniu przepisów wz. epidemią do willi przy Wybickiego w Gdyni policjanci otrzymali w sobotę. W mieszkaniu zastali pięć osób, które zostały ukarane mandatami.

Reklama

Kara nie poskutkowała, bo następnego dnia w tym samym mieszkaniu zrobiono jeszcze większą imprezę - powiedział PAP w poniedziałek Jarosław Biały z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni. - Funkcjonariusze z patrolu interwencyjnego zastali na miejscu 14 osób. Wobec wszystkich policja skierowała wnioski do sądu o ukarania.

Czternaście osób, wobec których skierowano wnioski do sądu, jest w wieku od 20 do 30 lat.

Jak dodał Biały, w miniony weekend gdyńska policja ukarała też kilka osób mandatami za wejście na plażę, na bulwary nadmorskie i do lasów.

W związku z epidemią koronawirusa wprowadzane są ograniczenia.

Od pierwszego kwietnia, każda osoba do 18. roku życia może wyjść z domu tylko pod opieką dorosłego opiekuna. Wprowadzono także obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi oraz zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz ten dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, ogródków jordanowskich, a nawet rowerów miejskich.