Jako katolik powiem, że jest mi bardzo smutno. Czuję się zdradzony jako katolik przez część duchowieństwa, hierarchów, którzy podejmowali decyzje w zupełnej sprzeczności z nauką Kościoła, jeśli chodzi o ściganie za czyny pedofilskie – komentował wiceszef MON.

Reklama

Ociepa był pytany w Radiu ZET, czy kard. Stanisław Dziwisz powinien zostać pozbawiony orderu Orła Białego.

Jeżeli potwierdziłyby się zarzuty, to powinien ponieść konsekwencje – podkreślił.

Wiceszef MON odniósł się do doniesień, że rząd wydaje pieniądze z funduszu na walkę z koronawirusem, na instalowanie masztów z biało-czerwonymi flagami.

Państwo polskie stać na to, żeby i zakupywać respiratory i budować szpitale polowe, a jednocześnie, żeby finansować przedsięwzięcia o charakterze propatriotycznym – zapewniał w Radiu ZET Marcin Ociepa, wiceszef MON.

Zapewniam, że nie zabraknie respiratorów z powodu masztów. Zapewniam, że nie zabraknie pieniędzy na zwalczanie pandemii – mówił Ociepa w Radiu ZET.

Ociepa był pytany o słowa Rafała Trzaskowskiego. Prezydent Warszawy obwinia wicepremiera ds. bezpieczeństwa tj. Jarosława Kaczyńskiego za zamieszki na Marszu Niepodległości.

Reklama

Jestem przyzwyczajony, że za wszystkie klęski, żywiołowe i nie tylko obwinia się Jarosława Kaczyńskiego, ale zachowajmy miarę. Odbył się marsz, organizatorzy apelowali o mobilny, niektórzy wykorzystali go w innym celu – ocenił w Radiu ZET Ociepa.

Ociepa był pytany, czy te same osoby, których prezes PiS wzywał do obrony kościołów, zachowywały się agresywnie na marszu.

Nie wzywał do obrony kościołów ludzi, którzy atakują policjantów i niszczą mienie prywatne. Była potrzeba, żeby postawić tamę tym, którzy w ramach innych marszów wdzierali się do kościołów i je niszczyli – mówił.