W sobotę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców Podkarpacia alerty pogodowe ostrzegające przed bardzo silnym wiatrem, możliwymi przerwami w dostawie prądu i koniecznością zabezpieczenia wolno stojących rzeczy. Jak podkreśliła rzeczniczka, w takich warunkach niemożliwe jest również bezpieczne rozstawienie sceny, na której miał się odbyć rzeszowski finał WOŚP.

Reklama

- Dlatego, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo mieszkańców, występujących artystów i wszystkich uczestniczących w finale WOŚP, organizatorzy zdecydowali, że odbędzie się on częściowo w formule hybrydowej - zaznaczyła Kłeczek-Krawiec.

Aktualna pogoda, prognoza pogody>>>

Koncerty na telebimie lub przez internet

Wszystkie zaplanowane koncerty będzie można obejrzeć na ustawionym na rzeszowskim Rynku telebimie lub poprzez internet m.in. na Facebooku i kanale YouTube Estrady Rzeszowskiej.

Rzeczniczka poinformowała również, że z przyczyn niezależnych koncert zespołu Lordofon został odwołany. Natomiast Fire Show, czyli Światełko do nieba będzie można zobaczyć zarówno na żywo na Rynku, jak i w transmisji online.

Kłeczek-Krawiec dodała, że pozostałe punkty programu artystycznego 30. finału WOŚP pozostają bez zmian.

W ramach imprezy na rzeszowskim Rynku będzie można wziąć udział w różnych warsztatach rękodzielniczych, odbędzie się m.in. pokaz pierwszej pomocy, zobaczyć będzie można pojazdy opancerzone i samochody rajdowe. Cześć wydarzeń odbywać się będzie również w Rzeszowskich Piwnicach, gdzie zaprezentują się Koła Naukowe Politechniki Rzeszowskiej. Zobaczyć będzie można m.in. legendarny Rover Team - Łazik Marsjański oraz bolid wyścigowy zbudowany przez studentów.

Wśród zespołów, które zaprezentują się na scenie i ich koncerty będą transmitowane online będą m.in. zespoły Blant, Perspective Band, DOC., na zakończenie imprezy zaśpiewa Anika Dąbrowska.