Jak przekazała rzeczniczka, mężczyzna został przyjęty do szpitala w piątek. Początkowo jego hospitalizacja przebiegała bez zakłóceń. W niedzielę wieczorem pacjent zaczął być wulgarny i agresywny w stosunku do opiekującego się nim personelu. Jedną z pielęgniarek uderzył w twarz.

Reklama

Pacjent był agresywny

Mężczyzna uszkodził okno, a także drobny sprzęt medyczny znajdujący się w pomieszczeniu. Rzucał przedmiotami, także w kierunku innych chorych. Wezwano ochronę i policję.

W czasie, gdy pracownicy oddziału podjęli próbę obezwładnienia agresywnego mężczyzny, ten zaatakował kolejną pielęgniarkę. Kobieta została przez niego bardzo mocno uderzona w głowę. Cios był na tyle silny, że pracownica szpitala odniosła poważne obrażenia. Kobieta przebywa aktualnie na zwolnieniu – poinformowała Anna Mazur-Kałuża.

Reklama

Wobec pacjenta konieczne było zastosowanie przymusu bezpośredniego, by możliwa była jego dalsza hospitalizacja, został unieruchomiony.

Maciej Ślusarczyk, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach poinformował PAP, że jedna z pielęgniarek w poniedziałek złożyła zawiadomienie w tej sprawie. W związku z naruszeniem nietykalności cielesnej funkcjonariusza publicznego 59-letniemu mężczyźnie może grozić do trzech lat pozbawienia wolności.