39-latka poszukiwanego listem gończym do odbycia kary pozbawienia wolności m.in. za kradzież z włamaniem zatrzymali w środę wieczorem policjanci z komendy w Sławnie.

Reklama

Strzelał do policjantów

Mężczyzna stawiał opór. Jak podała podinsp. Śledziona, zabarykadował się w mieszkaniu i przez okno oddał w kierunku umundurowanych funkcjonariuszy kilka strzałów z przedmiotu przypominającego broń. „W tej sytuacji jeden z policjantów użył broni służbowej, raniąc mężczyznę w ramię” – powiedziała rzeczniczka prasowa KWP w Szczecinie.

Reklama

39-latkowi udzielona została na miejscu pierwsza pomoc, w szpitalu opatrzono mu ranę. Zatrzymany, nie wymagał hospitalizacji, przebywa w policyjnym areszcie.

Do wyjaśnienia została zatrzymana także obecna podczas interwencji w mieszkaniu żona poszukiwanego. Policjanci zabezpieczyli w mieszkaniu kilka jednostek różnego rodzaju broni, które będą poddane badaniom balistycznym. O dalszym toku postępowania zdecyduje Prokuratura Rejonowa w Sławnie nadzorująca postępowanie – przekazała podinsp. Śledziona.

autorka: Inga Domurat