Jury konkursu Toaleta2012 wybrało wczoraj najlepszą publicznie dostępną toaletę w kraju. Jest nią toaleta miejska mieszcząca się przy ul. Kruczej 51 w Warszawie - nagrodzona za wysoki standard higieny i wyposażenia, niespotykany wręcz w tej kategorii.

Reklama

Drugie miejsce zajęła toaleta w łódzkiej restauracji Hana Sushi. Do jej wyposażenia i aranżacji właściciele podeszli z pietyzmem. Zadbali zarówno o nienaganną czystość pomieszczenia, jak i nowoczesny design. Do wykończenia wnętrza użyto naturalnych kamieni. Tuż za muszlą zamontowano pionowe panele świetlne, a dzięki wysokiej klasy nagłośnieniu, uszu użytkownika dobiegają dyskretne dźwięki natury, świergot ptaków i szum strumyka. Wszystko to sprawia, iż korzystanie z tej toalety staje się iście zmysłowym przeżyciem.

Konkurs na najlepszą toaletę odbył się w ramach kampanii Toaleta2012. Ma ona na celu zwrócenie uwagi administratorów toalet na konieczność podniesienia ich standardu, poprawienia poziomu higieny i wyposażenia przed mistrzostwami w piłce nożnej Euro 2012.

Ankieterzy odwiedzili w sumie 260 toalet w czterech miastach, w których odbędą się mecze: Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku i Poznaniu. Dzięki nim powstał specjalny raport na temat ogólnodostępnych toalet w Polsce.