Tematem rozmowy wicepremiera Janusza Piechocińskiego z szefem rządu Donaldem Tuskiem będzie sytuacja po opublikowaniu kolejnych taśm z podsłuchów polityków.

Lider PSL spotka się z premierem o godzinie 10.30, przed posiedzeniem Rady Ministrów. Jak powiedział Janusz Piechociński, ludowcy oczekują czytelnego scenariusza, co pan premier i koalicja chce zrobić, by przywrócić elementarną wiarę i godność polskiej polityce. W poniedziałek posłowie z klubu parlamentarnego PSL przez trzy godziny rozmawiali o trudnej dla całego rządu sprawie. Zdaniem posła PSL i ministra rolnictwa Marka Sawickiego trzeba szybko wyjaśnić, czy inspiratorami tego zamachu stanu są polskie służby, czy to jest zwykła gangsterka, czy być może jakieś zagraniczne.

W środę po południu głos w sprawie podsłuchów i treści nagranych rozmów polityków zabierze w Sejmie premier Donald Tusk.

W poniedziałek tygodnik "Wprost" opublikował kolejne stenogramy z rozmów polityków, między innymi szefa dyplomacji Radosława Sikorskiego z byłym ministra finansów Jackiem Rostowskim. Tydzień temu z kolei tygodnik ujawnił treść rozmowy szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza oraz prezesa NBP Marka Belki.