Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 969 hPa i będzie rosnąć.

W środę w kraju zachmurzenie całkowite. Opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Na krańcach zachodnich kraju miejscami opady śniegu z deszczem. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej: na północnym wschodzie Polski 2-4 cm, na pozostałym obszarze 5-10 cm, a w obszarach podgórskich i górach 10-20 cm. Temp. maks. na wschodzie kraju od -5 st. do -3 st., na pozostałym obszarze od -2 st. do 1 st. Wiatr na północnym wschodzie umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, południowy i południowo-wschodni. Na pozostałym obszarze wiatr dość silny, okresami silny, w porywach 70-80 km/h, południowo-zachodni i zachodni skręcający na północno-zachodni, a na wybrzeżu na północny. Wysoko w górach wiatr z kierunków zachodnich o prędkości 80-110 km/h. Wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie całkowite lub duże, na wybrzeżu i Pomorzu po południu większe przejaśnienia. Opady śniegu, na południu kraju okresami o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w województwach: dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim i podkarpackim 4-10 cm, a w obszarach podgórskich i górach 10-20 cm. Temp. min.: na północnym wschodzie kraju oraz w rejonach górskich od -13 st. do -9 st., na pozostałym obszarze od -9 st. do -6 st., jedynie na zachodzie -5 st., -4 st., a nad samym morzem od -4 st. do -2 st. Wiatr na północnym wschodzie umiarkowany, porywisty, stopniowo słabnący, wschodni i północno-wschodni. Na pozostałym obszarze wiatr z kierunków północnych, dość silny, w porywach do 70 km/h, powoli słabnący. Wiatr będzie powodować zawieje i zamiecie śnieżne.

W czwartek na północy kraju zachmurzenie małe lub umiarkowane, po południu na wybrzeżu zachodnim i Nizinie Szczecińskiej stopniowo wzrastające do dużego i słabe opady śniegu. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i przelotne opady śniegu. Temp. maks. we wschodniej połowie kraju od -7 st. do -4 st., w zachodniej od -4 st. do -1 st., tylko nad samym morzem 0-1 st. Wiatr słaby lub umiarkowany, z kierunków północnych.

W Warszawie w środę zachmurzenie duże i opady śniegu, okresami o natężeniu umiarkowanym. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej ok. 8-10 cm. Temp. maks. -2 st. Wiatr dość silny i porywisty, w porywach do 65 km/h, początkowo południowy, po południu skręcający na zachodni i północno-zachodni. Wiatr będzie powodował zamiecie i zawieje śnieżne. W nocy zachmurzenie duże ze słabymi opadami śniegu. Temp. min. -8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne, północno-wschodni. W czwartek w stolicy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, możliwe słabe opady śniegu. Temp. maks. -6 st. Wiatr słaby lub umiarkowany, północny.