Zabójstwo, a nie wypadek? Nowe ustalenia w sprawie Madzi

2012-03-21 13:36 | Aktualizacja: 13:45
 Bartłomiej i Katarzyna - rodzice sześciomiesięcznej Madzi

Bartłomiej i Katarzyna - rodzice sześciomiesięcznej Madzi (Fot. Michal Legierski / Newspix)

Śledztwo w sprawie śmierci sześciomiesięcznej Madzi nabiera tempa. Prokuratura sprawdza, czy to na pewno był wypadek. Podejrzewa też, że Katarzyna W. miała wspólnika.  



Prokuratura Okręgowa w Katowicach dzieli się ustaleniami ze śledztwa. Ustaleniami, które mogą rzucić nowe światło na sprawę.

Śledczy podejrzewają, że Katarzyna W., matka sześciomiesięcznej Madzi z Sosnowca miała wspólnika, który pomógł jej ukryć zwłoki dziecka. Sprawdzają również wersję, według której śmierć dziewczynki nie była wypadkiem. W grę wchodzi celowe pozbawienie życia.

Na obecnym etapie śledztwa badane są różne wersje, w tym ta, że została ona pozbawiona życia w wyniku celowego i zaplanowanego działania osób trzecich - informuje rzeczniczka katowickiej prokuratury okręgowej Marta Zawada-Dybek. - Istnieje prawdopodobieństwo udziału osób trzecich co najmniej w ukryciu zwłok dziecka, oraz w dalszych działaniach zmierzających do uniknięcia odpowiedzialności karnej przez sprawców lub sprawcę - dodaje.

Katarzyna W., matka Madzi, usłyszała już zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Kobieta pozostaje na wolności.

Zaginięcie sześciomiesięcznej Madzi zgłoszono 24 stycznia. Matka twierdziła, że została napadnięta, a dziecko uprowadzone. W poszukiwania dziewczynki zaangażowała się cała Polska. W rozmowie, którą nagrał detektyw Krzysztof Rutkowski, kobieta załamała się i zmieniła zeznania. Przyznała, że upuściła dziewczynkę i dziecko zmarło po uderzeniu głową o próg.

Prokuratura postawiła Katarzynie W. zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka. Kobieta trafiła do aresztu. 15 lutego Sąd Okręgowy uchylił areszt, przychylając się do wniosku obrońcy.





Źródło: dziennik.pl
Podziel się:
Znajdź Dziennik.pl na:FBgoogle plusetwitter
Wypowiedzi: 123
1 2 3 4 ... 13 starsze
  • ~Internauta2012-06-21 22:03

    Cała rodzina to banda psycholi i bezmózgów!łącznie z tą babcią! zabili dziecko,a teraz chodzą na wolności! Ludzie jak widać,u nas w Polsce mozesz zabić i nie poniesiesz kary!to jest poprostu nie do zrozumienia!ja nie moge tego pojąć! gdzie jest sąd w tej spr?!!! dlaczego Ci ludzie za to nie odpowiedzą co zrobili!!! a biedna Mamusia udaje poszkodowaną!potwór jeden!!!

  • ~kamil2012-06-16 09:32

    ceba raz i na zawsze zakoncyc z tymi wasniewskimi jak dla mnie to oni som hanbom i porazkom i zawsze bentom porazkom wencej przeklenstwem jak ich widzie te chore ryje od razu jest mi zle i bentem wymotywal to kica z tymi *******
    o

  • ~kamil2012-06-16 09:15

    ze krencom to juz wadomo od lutego to cyrk i szopka ceba raz na zawsze zakoncyc z tymi wasniewskimi jak dla mnie to juz kiblujom cisnom mi sie jedenie te slowa juz mnie nic nie zdziwi to kica z tymi *******

  • ~kamil2012-06-16 09:06

    to hanba dla calej polski to wezenia trafajom kibole alkoholiki i ludzie bez domni to jest chore panstwo a ten ***** donard nic nie robi a prawdziwy mordercy na wolnosci zakoncie z tymi wasniewskimi to kica z tymi *****mi wykoncie tych wasniewskich jak dla mnie to wasniewscy juz nie isnnejom

  • ~kamil2012-06-12 17:51

    to sie robi smeszne prokuratura nic tej sprawie nic nie robi a ta ***** prokurator zawada dybek tylko o badanach i poslakach i zapisach w i t e o i wszystko tajne co ta ***** gwazda lapowke dostala to tylko od bartusia jeszcze sie okaze ze madzia sie sama zabila my chcemy prawdy o madzi i bendzemy domagac sie prawdy kaska bendzie mala dziecko z samym generalem rutkowskim bendzie mal syna albo corke jestem czekawy co teraz bartus zrobi bogoslawenstwa bozego na nowy drodzie zycia

  • ~kamil2012-06-12 17:36

    ja wiem co boli kaske i wiem cego nie chcie powiedziec ale ja juz wiem to kaska zabila madzie to jest jasne na 100 procent a wspolnikem byl brat kaski marcin w to kica z tymi ******* tam ich miejscie a takich zbrodnaszy sie cime w lochach i jedno za kraty z tymi *******

  • ~MIESZKANKA SOSNOWCA MÓWIĄCA PRAWDĘ2012-06-08 23:08

    JA ******** GDZIE TA SPRAWIEDLIWOŚĆ A GDZIE TA ****** MAMUSIA SIĘ SCHOWAŁA GDZIE JEST PANI SĘDZINA I CO ONA NA TO.TEN MAKARON NA GLOWI TO JEJ ZWOJE MOZGU ŻENADA JA PIERDZIU GDZIE JEST TA SPRAWIEDLIWOŚĆ I GDZIE POWAGA I SPRAWIEDLIWOŚĆ SĄDU A CO ROBI NASZA PROKURATURA *************** GŁUPOLI I NIEROBÓW.

  • ~kamil2012-06-02 12:55

    wasniewscy nigdy nie dostanom spokoju bo to mordercy to klamcy to hanba jak morzna nie udzielic pomocy dziecku jak ich widzie odrazu jest mi zle to nic wencej jak ***** cisnom mi sie jedne slowa juz nic mnie nie zdziwi ale wiem jedno na sto procent to bylo zabojstwo
    y
    e