Bóg istnieje, ale piekła nie ma

| Aktualizacja:
X

Jesteśmy najbardziej wierzącym narodem w Unii Europejskiej - wynika z najnowszych badań KAI. Ale wiara Polaków jest wybiórcza. Na 92 procent wierzących, ponad połowa nie wierzy w piekło. Połowa Polaków nie uważa też za złe stosowanie środków antykoncepcyjnych, choć kościół jest ich przeciwnikiem.

92 proc. Polaków uważa się za wierzących . To najwyższy współczynnik w Unii Europejskiej. W porównaniu z latami 80-tymi bardzo wzrosła liczba dzieci przystępujących do pierwszej komunii, a porównaniu z 90-tymi - stopień zaufania do kościoła.

Jednak jak wytyka ostatnie wydanie "Gościa Niedzielnego" Polacy wybierają w wierze to, co im się podoba. Aż 45,2 proc. badanych nie wierzy w piekło. "53 proc. badanych uważa, że nie ma absolutnych zasad określających, co jest dobre, a co złe, i uważa, że rozstrzyganie o tym jest indywidualną sprawą człowieka" - czytamy w "Gościu Niedzielnym".

Ściśle związane są z tym konkretne zachowania w życiu codziennym. Nie wszyscy z deklarujących wiarę katolicką uznają za grzech zdradę partnera czy dokonanie aborcji. I tak spośród ankietowanych osób 88,7 proc. odrzuca niewierność małżeńską, aborcję - 67,9 proc., eutanazję - 60,5 proc., rozwód - 55,5 proc., a zapłodnienia in vitro nie akceptuje tylko 38,5 proc.

Udostępnij na Facebooku
Źródło: dziennik.pl
  • ~assdxs
   2013-06-02 10:13
   Też wątpię w piekło. Nie wierzę, że Bóg mógłby być takim sadystą, żeby posyłać kogoś na wieczne cierpienie. Są na świecie ,,ludzie'', którzy zasługują na okrutną karę, tak okrutną, jak okrutne były ich czyny, ale żeby na wieczność? Poza tym jak kara może być wieczna? Kogoś się karze aby go zresocjalizować, a co komu po wiecznej męce? Czasem sobie myślę, że piekło wymyślili księża żeby ludzie bali się odchodzić od kościoła.
  • ~nemezis
   2014-09-26 12:58
   Racja poza tym orginalny tekst bibli mówi że karom za grzechy jest śmierć kościół katolicki błednie tłumaczy biblie tak by pisało tam że piekło istnieje podczas gdy to nie prawda w momencie śmierci wszyscy dobrzy i zli przestajom istnieć dopiero na sądie ostatecznym wszyscy zmarli zmartwychstaną i wtedy dobrzy pójdą do nieba a zli umrą na wieki piekła ani czyśca nie ma
  AutorUwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.