Dziennikarz "Wiadomości" TVP napisał list do Kurskiego. Adamczyk tłumaczy się z wpisów o Bartoszewskim

| Aktualizacja:

Michał Adamczyk z "Wiadomości" pokłócił się z internetowym profilem muzeum w Auschwitz. Poszło m.in o przyczyny zwolnienia prof. Władysława Bartoszewskiego z hitlerowskiego obozu zagłady oraz o Order Orła Białego dla rotmistrza Witolda Pileckiego. Sprawę bardo mocno skomentowała przewodnicząca Międzynarodowej Rady Oświęcimskiej, prof. Barbara Engelking, a sam dziennikarz wysłał w tej sprawie list do szefa TVP. 

wróć do artykułu
  • ~sygnalista
    (2017-11-01 17:03)
    Przy okazji trzeba wyjaśnić sprawę Cyrankiewicza, który w Auschwitz też zrobił karierę
  • ~Ulla
    (2017-10-30 11:27)
    Wy pisowskie obszczymurki, którzy się produkujecie tutaj za butelkę wina, zostawcie profesora Bartoszewskiego w spokoju !!! Wasz kaczor nie sięga mu nawet do pięt - nawet wtedy, gdy stoi na drabince ...
  • ~slowianka
    (2017-10-30 10:43)
    profesor????????????????????????????? dlaczego klamliwie piszecie , przeciez nie mial matury.........
  • ~Adolfina MerKill and Mr. Hyde
    (2017-10-30 10:40)
    jaki on tam profesor? Bezmaturalny taki
  • ~ajax
    (2017-10-30 11:41)
    Profesor???Kiedy uzyskał tytuł profesorski skoro podobno nawet matury nie miał???
  • ~rocznik1945
    (2017-10-30 12:46)
    Bartoszewski (miał jedynie maturę) sam można rzec zafajdał własny życiorys wysługując się w sposób ostentacyjny Niemcom przez conajmnie trzy dekady swojego życia, mając w równie ostentacyjnej pogardzie Polskę i Polaków, nazywając ich "matołkami" a Polskę "brzydką panną na wydaniu"! Co do jego niezwykle szybkiego zwolnienia z Auschwitz rzeczywiście do dziś jest bardzo wiele wątpliwości. Osobiście nie mam dla tego pana zbyt wielkiego szacunku! Lewactwo i Magdalenka na siłę czyniło zeń bohatera (w Powstaniu Warszawskim był noszowym co jest rzeczą zaszczytną, ale przecież nie zajęciem wymagającym szczególnego bohaterstwa).
  • ~rydzykowy bachor
    (2017-10-30 11:23)
    Wlezie taki Adamczyk do dzisiejszej TVPIS jak na jakiś targ z drobiem i nie wie: gdakać, czy kwakać ? Szkoda, że nie umie przemówić głosem ...
  • ~mniej pisu wyjdzie na zdrowie pistrollom
    (2017-10-30 11:03)
    Taki sam profesor jak Kaczynski albo Pawlowicz
  • ~[\/].[|-|]
    (2017-10-31 15:40)
    Obrzydliwa to jest wypowiedz pani Engelking w ktorej porownuje ona smierc Polaka podczas okupacji niemieckiej do smierci zwierzecia i sugeruje ze to dosc banalne i powszechne zjawisko a smierc Z.yda jej zdaniem to bylo niemal mistyczne w sensie metafizyki wydarzenie... Dziwie sie ze po tak antypolskiej i antyludzkiej wypowiedzi pani Engelking wogole sprawuje jakokolwiek publiczna funkcje... podatnicy utrzymuja takich jak Engelking.
  • ~zasada
    (2017-10-30 12:40)
    Idolem GW moze sztac sie tylko wybitny szkodnik
  • ~mlody historyk wspolczesny
    (2017-10-30 11:02)
    byc moze zwasnionym stronom pomoze pozycja wydana w Niemczech przez Instytut Badan Historycznych w 2000, jako opracowanie naukowe na podstawie orginalnych archiwow przekazanych z Rosji do Niemiec: "Standort- und Kommandanturbefehle des Konzentrationslagers Auschwitz 1940-1945" K. G. Saur Verlag, München 2000 ISBN 9783598240300
  • ~???????????????????????
    (2017-10-31 12:51)
    Jaka aktywność w obronie Bartmanana i ..... dlaczego brak tej aktywności, kiedy każda łajza z GWnianej i Tfuenu pluje na śp. profesora Lecha Kaczyńskiego?
  • ~BOchater
    (2017-10-30 12:58)
    Wsadzcie tych bohaterow z ksiazek historycznych pisanych w Moskwie spowrotem tam gdzie ich miejsce.
  • ~Wikipedia
    (2017-10-31 12:42)
    To żona kapusia Michała Boni - żenada
  • ~lul-ek
    (2017-10-30 16:03)
    Jak trzeba się zeszmacić, aby publicznie bluzgać na znanych Polaków. Tego nie było nawet w TVP za czasów PZPR. Oni jednak nie byli prymitywami, za jakich ich teraz niektórzy usiłują przedstawiać młodemu pokoleniu. TVP-iS to niestety już dno, za które jeszcze żądają opłacania abonamentu, ale za co?
  • ~ !
    (2017-10-31 13:00)
    Dla Bart mana Polska była brzydka panienką, zaś Polacy to byd ło i ma tołki. Cywilizacją, godnym narodem i nowoczesnym państwem dla Bart mana są właściciele i spadkobiercy komór gazowych Niemcy. Coś nie pasuje.
  • ~ARTUR-PISMAK
    (2017-10-30 12:26)
    Wiadomo Michał Adamczyk PObiera pensję z TVPiS a więc musi tak kłamać . Tylko czy on się uczył Historii ?? Chyba nie !
  • ~sic.
    (2017-10-30 13:26)
    Dla Pisowcow Polska ma tylko dwoch bohaterow narodowych - to bracia Kaczynscy ...
  • ~tafi
    (2017-10-30 13:19)
    Maturę zdał w 1939. Od października 1941 do początku 1944 studiował polonistykę na tajnym Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Warszawskiego. W grudniu 1948 został przyjęty na trzeci rok polonistyki na Wydziale Humanistycznym UW. Studia zostały przerwane aresztowaniem w grudniu 1949 i pięcioletnim pobytem w więzieniu. W listopadzie 1958 został przyjęty na studia polonistyczne na Wydziale Filologicznym UW w trybie eksternistycznym. Złożył na ręce profesora Juliana Krzyżanowskiego pracę magisterską, jednak decyzją rektora UW Stanisława Turskiego został w październiku 1962 skreślony z listy studentów.
  • ~Jaś z 1b
    (2017-10-31 13:26)
    2 + 9 = 11 Czyli jedenaście tysięcy K olaborantów O szustów D onosicieli. Każdy potem miał kilkoro dzieci i jeszcze więcej wnuków. Potem w soboty chodzą razem na spacery, zawsze trzymają się w kupie.