Kapituła Nagrody im. Dariusza Fikusa we wtorek przyznała Nagrodę Specjalną im. Dariusza Fikusa. Jak poinformował PAP członek kapituły Marcin Lewicki z Press Club Polska otrzymał ją dziennikarz i autor książek, red. Stefan Szczepłek, "za wieloletnie dziennikarstwo sportowe najwyższej próby oraz za udane przekraczanie granic własnej specjalizacji zawodowej".

Marcin Lewicki poinformował PAP, że podczas wtorkowego głosowania Kapituła Nagrody im. Dariusza Fiskusa wyłoniła również laureata nagrody oraz trzy publikacje - finalistów.

Są to:

  • Karolina Baca-Pogorzelska i Michał Potocki za cykl materiałów o imporcie antracytu z okupowanego Donbasu, opublikowany w "Dzienniku Gazecie Prawnej",
  • Jerzy Haszczyński za publikację ">Król< Twardocha? Gdzieś to już czytałem" w "Rzeczpospolitej",
  • Bożena Aksamit (zm. 1 lutego 2019 r.) za publikację pt. "Sekret Świętej Brygidy" w "Gazecie Wyborczej".

Nazwisko laureata zostanie ogłoszone w maju br. podczas gali wręczenia nagrody. Do tego momentu jego nazwisko zna wyłącznie adwokat Andrzej Michałowski, który jest depozytariuszem werdyktu kapituły.

Nagroda im. Dariusza Fikusa jest przyznawana za "tekstowy materiał dziennikarski, opublikowany drukiem w prasie lub w Internecie w poprzednim roku". Składa się na nią dyplom oraz 10 000 zł.