"Chryja pod Radiem Maryja". SDP protestuje przeciwko "znieważaniu i szydzeniu" z o. Tadeusza Rydzka

| Aktualizacja:

Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP wyraziło w niedzielę sprzeciw wobec "znieważania i szydzenia" w publicznych manifestacjach z o. Tadeusza Rydzyka. Zaapelowało do władz publicznych, by "podjęły działania zapobiegające w przyszłości tego typu prowokacyjnym atakom politycznym".

wróć do artykułu
  • ~ ~~
    (2019-05-05 15:28)
    Tępe PiS-katole! pora zrozumieć że rydzyk vel kordaszewski, to żadna świętość, żaden obiekt kultu a wyrafinowany hochsztapler w sutannie, wyłudzający bez skrupułów, pieniądze od biednych emerytów, metodą "na Boga"!
  • ~Krystyna z Agencji
    (2019-05-05 15:29)
    Postkomuna walczy o utracone koryto i przywilejow, a RM I TV Trwam im wytyka zbrodnie popelnione w przeszlosci i przypomina ich zyciorysy. Wiec atakuja jak moga...
  • ~sd2017
    (2019-05-05 15:59)
    Ale jaja. Sami nie wierzą w to co piszą : o. pan derektor i wiarygodność ???
  • ~jaszczurka z podwórka
    (2019-05-05 16:10)
    Skompromitowane polske ciućmy aborcjonistki mają na genitaliach czerwone listki z napisem LGBT.
  • ~Rajjan
    (2019-05-05 16:13)
    Każdy POkemon i KEowski zbok wali w Kościół i PiS przez cały rok.
  • ~Zepp
    (2019-05-05 16:18)
    SDP: Stowarzyszenie Dziennikarzy Pisowskich?
  • ~wracz
    (2019-05-05 16:18)
    Zachowanie nielicznych kobiet w okresie przejściowym przybiera nieraz takie żałoso- groteskowe formy. Potęgują je dodatkowo wyrzuty sumienia
  • ~Srul
    (2019-05-05 16:24)
    Biedne kobiety nie kochane porzucone i omamione przez Lgtb I Rowerry.
  • ~ABC+
    (2019-05-05 16:41)
    Kiwik lewa.ctwa.....zenujace.
  • ~zin
    (2019-05-05 16:54)
    dajcie juz spokoj z tym ojcem jesli wstapil do zakonu to widac mial problemy natury seksualnej Jesli kara sie wyludzaczy na policjanta czy na wnuczka dlaczego nie kara sie wyludzacza na boga
  • ~Klasyka Gatunku
    (2019-05-05 16:58)
    Sr.a.łem w Rydze...
  • ~heca hecą
    (2019-05-05 17:09)
    Centrum Monitoringu Wolności Prasy SDP???????? -No szok! Wolność Prasy protestuje przeciwko swobodom wypowiedzi, bo.., bo to narusza wolność słowa! Przecież tu się Goebbels czerwieni ze wstydu!
  • ~Kici
    (2019-05-05 17:32)
    Czemu go jeszcze niepowiesicie za Jaja!!!
  • ~blee
    (2019-05-05 18:44)
    zalosne babiny i penisoosoby "w spoczynku"cierpiace na permanentny brak ubogacenia nie mialy sie czego czepic, przecwiczyly "banana"pod MN. i dalej nic !!!!wiec zrobili sobie wycieczke do Torunia zeby zaistniec a,ze toto prostackie to wyszlo jak widac
  • ~Dm 2
    (2019-05-05 19:47)
    T.Rydzyk od jesieni 2015 do połowy 2016 roku dostały miliony złotych z państwowej kasy. OKO.press monitoruje, jakie instytucje udzieliły im wsparcia i na jakie cele ; * Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej 26,5 mln zł. * NFOŚiGW 139,6 tys. zł *Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa 250 tys. zł. * Ministerstwo Spraw Zagranicznych 710 tys. zł + 200 tys. zł + 105,2 tys. zł * Ministerstwo Sprawiedliwości prawie 3 mln zł * Narodowe Centrum Kultury blisko 70,6 tys. zł * Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego 59,3 tys. zł. * Lasy Państwowe, 120 tys. zł rok 2017 - 135 mln zł. rok 2018 - 154 mln zł. rok 2019 - do końca kwietnia otrzymał 119 mln zł. tak obecny rząd finansuje prywatny folwark rydzyka z naszych kieszeni. Tyle oficjalnie. Równocześnie Fundacja Lux Veritatis ojca Tadeusza Rydzyka prawie od roku odmawia udostępnienia informacji o środkach, które dostaje od państwa z budżetu. W końcu odpowiedziała, że odpowiedzi nie udzieli, bo domagająca się jej Sieć Obywatelska Watchdog Polska jest powiązana z "podmiotami zagranicznymi o nie w pełni transparentnej proweniencji" Chociaż zgodnie z ustawą (art. 4 ust. 1 pkt 5) wszystkie podmioty, które dysponują środkami publicznymi, są zobowiązane do udzielenia informacji o ich wysokości czy sposobie wykorzystania i KAŻDY MA PRAWO DO INFORMACJI , ponieważ ustawa o dostępie do informacji publicznej nie przewiduje żadnych ograniczeń ze względu na status czy rodzaj działalności wnioskodawców.
  • ~Dm 2
    (2019-05-05 19:48)
    Na początku lat ’90 Rydzyk wraca z Niemiec Zachodnich taszcząc ze sobą 440 tyś marek zachodnich, jednak gdy już jest w Polsce ogłasza wszem i wobec, że będąc w pociągu został z tych pieniędzy okradziony. Pieniądze te, jak mówił, zbierał w Niemczech dla walczącego podziemia, aż w końcu Niemcy wyprosili go twierdząc, że sytuacja w Polsce się zmieniła i nie ma komuny i dalsze finansowanie podziemie nie jest potrzebne. Kolejnym krokiem Rydzyka już bez zezwoleń, bez kontroli, bez potrzeby rozliczenia się, w 1997r ojciec ogłasza zbiórkę na ratowanie stoczni. Z anteny RM co kilkanaście minut nadawane są błagalne apele odwołujące się do patriotyzmu, do polskości i do Zawsze Dziewicy, więc do Torunia płynie rzeka pieniędzy. Z Polski i z zagranicy. Szacuje się, że do rozgłośni wpływa kilkadziesiąt mln dolarów i półtora miliona świadectw udziałowych NFI wartych ponad sto mln zł. Takie pieniądze rzeczywiście uratowałyby upadające stocznie, więc ich związkowcy (w tym`S) ze łzami wdzięczności w oczach dziękują darczyńcy i... nieśmiało proszą o przekazanie środków. `Nie dam wam, bo byście wszystko przeżarli odpowiada osłupiałym stoczniowcom . Nikt, żadna kontrola, żaden NIK, żaden Urząd Kontroli Skarbowej nie pojawia się w Toruniu po tym niebywałym w skali światowej przekręcie. Ale przecież pojawić się nie ma prawa, skoro u władzy są ludzie z tkmu, których kariera może prysnąć jak bańka mydlana po jednej nieprzychylnej radiowej audycji. Tymczasem ogromne pieniądze mają posłużyć zbudowaniu medialnego imperium . Już nie jakiejś tam jednej rozgłośni, lecz prawdziwej potęgi medialnej. Działalność rozpoczyna `Nasz Dziennik, a wkrótce - telewizja `Trwam (największe studio telewizyjne w Polsce). No i oczko w głowie ojca - Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej. Wkrótce mają ruszyć następne inwestycje: hotele, SPA, baseny. Pod siedzibą wielebnego rząd luksusowych limuzyn. Prokuratura w sprawie tego przekrętu wszczęła postępowanie, które jednak zostało pośpiesznie umorzone po przejęciu władzy przez poprzednią dobrą zmianę
  • ~Dm 2
    (2019-05-05 20:00)
    Tadeusz Kościuszko już w XVIII wieku dostrzegał jak ogromnie destrukcyjną siłą w stosunku do Polaków jest Kościół katolicki: "Widziano rządy despotyczne posługujące się tą zasłoną religii w przekonaniu, że była ona najmocniejszą podporą ich władzy; wówczas to wyposażono w sposób możliwie najbogatszy księży kosztem nędzy ludów. Przyznano im najbardziej oburzające przywileje łącznie z zasiadaniem przy tronie. Słowem, do tego stopnia rozmnożono łaski, dobra i bogactwa duchowieństwa, że połowa narodu z tego powodu cierpi i jęczy w nędzy, podczas gdy oni nic nie robiąc opływają we wszystko." Michał Jerzy Poniatowski - prymas polski, skazany przez sad kryminalno wojskowy na karę śmierci za zdradę ojczyzny. Józef Kossakowski - biskup Inflancki, powieszony za zdradę ojczyzny 9 maja 1794 w Warszawie, Ignacy Jakub Massalski - biskup wileński powieszony za zdradę ojczyzny 28 czerwca 1794 r w Warszawie, Wojciech Skarszewski - biskup chełmski, skazany przez sad kryminalno wojskowy na karę śmierci za zdradę ojczyzny. Ponadto Michał Roman Sierakowski - biskup pomocniczy przemyski, Adam Naruszewicz - biskup łucki, Antoni Onufry Okęcki - biskup poznański, Jan Stefan Giedroyć - biskup Żmudzki, Ferdinando Maria Saluzzo - nuncjusz papieski zostali powieszeni. in morte pagani gloryfikatur Christus - w śmierci poganina chwała Chrystusa.
  • ~@reaIdonaIdtrump
    (2019-05-05 20:02)
    lewacki bull duszy, ale wrzask u towarzyszek i towarzyszy, he, he, he
  • ~czego od nich chcecie?
    (2019-05-05 22:49)
    Przeciez ci biedni ludzie okazuja tylko swoje niezadowolenie z postawy tego wybranego kaplana. Jak maja to inaczej zrobic to przeciez pokojowa krytyka a inne proby kratyki sa bez skutku, nic sobie z nich nie robi.
  • ~Boze jakie to proste a mimo to nie kapuje
    (2019-05-05 23:03)
    Niech sobie Rydzyk robi biznesy za swoje a nie za nasze i niech nie czepia sie innych to nie bedzie chryji.

Może zainteresować Cię też: