Rosja i Białoruś będą ćwiczyć za naszą granicą. "Czy NATO wie, jak zareagować w razie prowokacji?"

| Aktualizacja:

To dobrze, że Unia stara się wykorzystać swój potencjał, by wzmocnić swoje zdolności obronne. Obawiam się jednak, że UE może stworzyć instytucje, które będą konkurować z NATO, że może powstać pewien instytucjonalny nadmiar w euroatlantyckim obszarze bezpieczeństwa - mówi Ian Brzeziński, komentując unijne plany dotyczące wspólnej polityki obronnej.

wróć do artykułu
 • ~pytam
  (2017-06-26 19:14)
  Ale Putin to najlepszy ukryty kolega Kaczyńskiego a Karczewski mówił o Łukaszence _" to taki miły, pogodny człowiek". I czego się bać ? Miłych, pogodnych przyjaciół Kaczyńskiego i PIS?
 • ~Bader
  (2017-06-26 19:22)
  Zaraz jakiś kolejny matoł będzie nam wmawiał że w razie czego nie oddamy ani guzika.
 • ~adagio
  (2017-06-26 19:40)
  mysle ze panstwa NATO powinny byc solidarne i nie budowac z rosja rur gazowych przez baltyk ,tak jak to czynia niemcy ,historja kolem sie toczy
 • ~slowianka
  (2017-06-26 19:47)
  Ich prawo przeprowadzac manewry na swoim terytorium. Szukaja dziury w calym.
 • ~Rysiowy
  (2017-06-26 19:48)
  Tak jest , a nalepiej gdyby Polska stała się jednym ze stanów USA. To wtedy obecność wojsk Stanów Zjednoczonych, zmieniła by się naprawde w permanentną. ;-)
 • ~obserwer realny
  (2017-06-26 20:04)
  uwazam, ze polityka europejskiego nato to mrzonka, gorzej incjatywa nato bez USA prowadzona przez Tuska i Junckera podwazyla zaufanie do sojuszu. Antynatowska i antyamerykanska polityka Berlina, byc moze okaze sie dla nas szansa, ze USA przesuna bazy z Niemiec do Polski, ale tu byloby wymagane ogromne zaangazowanie finasowe naszego rzadu, ale ile kosztuje bezpieczenstwo ?? Prezdent USA jest gwarantem pokoju na swiecie, od czasow objecia urzedu wygasaja wszystkie zarzewia wojny w sensie militarnym, USA interesuja dzsiaj pieniadze, a nie trupy na bitewnych polach, z ktorych -sorry -nic nie ma.
 • ~ENTER złośliwy
  (2017-06-26 20:34)
  ... nie wie.
 • ~puknijcie się we łby
  (2017-06-26 21:03)
  Będą ćwiczyć u siebie. A prowokacją to jest ćwiczenie tysiące kilometrów od własnego kraju i granic Rosji i Białorusi.
 • ~ciekawy
  (2017-06-26 23:04)
  A jaka jest strategia obronna Polski gdy np. bialorusko-rosyjskie cwiczenia przeksztalca sie niespodziewanie w zbrojny atak na nasz kraj ?
 • ~ubudubu4
  (2017-06-27 11:40)
  Co za głupoty wypisują ruskie trolle, od kiedy to ruscy są u siebie w Brześciu i przy granicy z Polską??? To już zagarnęli Białoruś? Gdyby nie Amerykanie to faszyści z Rosji już strzelali by do Polaków jak strzelają do Ukraińców w Donbasie....
 • ~wspak
  (2017-06-28 11:03)
  Dobry ubaw za kazdym razem, jak sie czyta tego typu propagandowe wypociny. Proponuje by autor wypocin schowal sie do schronu na czas trwania manewrow, bo Putin tylko czeka na okazje by autora dopasc :-)
 • ~prezes
  (2017-06-28 19:10)
  piszacy tu "obserwer realny" ma calkowicie racje.UE nie moze nawet upilnowac wlasnych granic,nie ma dosc okretow aby zatrzymac imigrantow,RFN rozbroil sie calkowicie,na wiele panstw nie ma co liczyc-pamietamy "dzielne" wojska holenderskie w Srebrenicy,gdzie obok nich zabito 8 tysiecy ludzi!Pamietamy kapitulacje Francji w 1940 roku,ktora miala realnie silniejsza armie niz Niemcy,a Anglia powinna byla slac tysiace zolnierzy i czolgow na kontynent,a nie uciekac w Dunkierce.To wszystko byl brak woli-"Nie bedziemy umierac za Gdansk",warto pamietac to zdanie,moze sie powtorzyc,oby nie.NATO tylko dlatego sie trzyma,bo jest realnie cialem anglosaskim,wszystkim rzadzi USA,pomaga Anglia.Polska sie dobrze do tego twardego NATO nadaje,bo ma wole obrony,ma wole budowania armii,ma wole wydawania sporych kwot na obrone,takich na jakie nas stac,ale USA to widza.Polska ma teraz inna sytuacje niz w 1939 roku,NATO z obecnoscia USA to najlepsza obrona na swiecie.Zadne wojsko UE nas nigdy nie obroni,znow powiedza,ze "Niebeda umierac za Warszawe" i te taka niedobra,bo uchodzcow brac nie chciala i Nord Streamy krytykowala.Nie mam grosza zaufania do panstw zachodnich UE,za wyjatkiem Anglii,a le oni to juz prawie nie UE,po Brexicie.Armia UE to tez nowy trick UE elit aby wbic klin w dobre stosunki w NATO,aby podkladac nogi takim "nowym tygrysom wojskowym" jak Polska,aby dzielic sily i srodki na bzdurne pomysly,aby pokazac wlasna niezaleznosc na sile,jak to zrobila Francja,ktora latami nie byla w NATO,bo sie kiedys,chyba w latach 60 obrazila na USA.Po co w ogole o tym mowia w UE,nie potrafia zorganizowac prostej strazy granicznej,a za rywali NATO i USA chcieliby uchodzic.Nastepna bzdura w UE po innych juz licznych bzdurach.
 • ~wspak
  (2017-08-11 08:04)
  Ty Milosz, zamiast takich wypocin, nastepnym razem zapros tego Brzezinskiego do knajpy i tam se z nim pogadasz przy piwie albo czyms mocniejszym, widze ze obydwaj macie potrzebe.

Może zainteresować Cię też: