"Dlaczego temu pisu nie spada?". Pragmatyzm to nasza religia [OPINIA]

| Aktualizacja:

Dlaczego Polacy masowo nie podnoszą hardo głów przeciw PiS-owskiej władzy? Bo dorośli. Zeuropeizowaliśmy się, jesteśmy Zachodem z krwi i kości, do bólu. A zachodnie społeczeństwa kalkulują. Pragmatyzm to nasza religia.

wróć do artykułu
  • ~Londoner
    (2017-10-22 11:17)
    Kiedy spadnie pisowi, kiedy spadnie pisowi, kiedy spadnie pisowi, kiedy spadnie pisowi, kiedy spadnie pisowi.......oczekiwania i zaklecia palanta. A moze by tak k......wa przestac krasc w bialy dzien i na bezczelnego, moze wtedy komus cos spadnie i moze by przestac byc sprzedajna dzienikarska k....a i zaczac byc dzienikarzem.
  • ~Arnold
    (2017-10-22 10:47)
    Panie mądry redaktorze a może po prostu Polacy stają za PIS-em bo żyje im się łatwiej, nie czują się lekcewazeni i oszukiwani? Może ktoś w końcu powiedział im że mogą być dumni z tego ze są Polakami? Może zauważyli że czad afer i totalnej ignorancji odszedł z poprzednią władzą? I jakie to proste.
  • ~Arcyleming
    (2017-10-22 10:37)
    Polacy nigdy nie zaoprobują Targowiczan.
  • ~mic
    (2017-10-22 10:52)
    A dlaczego Platforma ma nadal tak duże lwskazniki 16% - o 16% za duzo
  • ~Ajrnek
    (2017-10-22 10:57)
    PO z PSL rzadzli 8 lat, po prostu czas zobaczyć jak pójdzie innym.Na razie PIS się sprawdza i wprowadza w życie to co obiecał przed wyborami.
  • ~Filip
    (2017-10-22 11:02)
    Wybralismy PIS, bo nie dal sie manipulowac Niemcom i Ruskim. PIS poprawia wszystko co PO ***********
  • ~helena
    (2017-10-22 11:14)
    A czy tego redaktora nie dziwi fakt ,że PiS jako pierwsza partia wprowadza te wszystkie zmiany jakie proponował społeczeństwu w swoim programie wyborczym??? że PiS nie pozwala na afery, rozkradanie panstwa? czy to tak trudno zrozumieć????? PiS dba o interes Polaków !!!!!!
  • ~Silna Polska
    (2017-10-22 11:15)
    Polacy popieraja obecnie PiS bo nie chcą się islamizować, bo nie chcą płacić na utrzymanie potomków ofiar zachodnioeuropejskiego kolonializmu w Afryce i Azji, bo nie chcą poddaństwa wobec byłych zaborców z Berlina i Moskwy, bo popierają ukrócenie rozkradania Polski, bo podoba im się wspieranie biedniejszych polskich rodzin przez państwo. A PO, PSL i Nowoczesna oraz osoby z nimi skojarzone tak się skompromitowały, że budzą w narodzie taki wstręt jak niegdyś targowica.
  • ~psychoterapeułta żoliborskiego panaroika
    (2017-10-22 11:22)
    POlszewiki są od ZŁODZIEJSTW a PISowcy od karania i wyłapywania tych ZŁODZIEJY oraz dbania i POLSKĘ i POLAKÓW
  • ~Fedor
    (2017-10-22 11:48)
    Autor tego artykułu tez powinien coś wypożyczyć i przeczytać - najlepiej podręcznik logiki, bo szukanie analogii między Francją a Polską, islamem a katolicyzmem oraz między prezydentem islamistą z powieści francuskiego pisarza a Kaczyńskim świadczy ojej braku albo... o potrzebie szybkiego odstawienia zioła, które pali pan redaktor.
  • ~histeryk_ideii
    (2017-10-22 20:00)
    Polityka PIS-owskiej sekty wpasowuje się w oczekiwania rodzimych homini sovietici, a tych nad Wisłą nie brakuje! Razem z PIS-em ‘powstają z kolan’ i sa dumni z ‘wielkości’ ojczyzny – jakże sprawnie i beznakładowo (prawie) przywróconej przez kaczyzm. Argumenty dla tej szerokiej akceptacji polityki PIS-u sa dokładnie takie same, jak … u Rosjan masowo popierających władzę pod butem rozdeptującego ich Putina.
  • ~lala
    (2017-10-22 18:59)
    Polacy uważają się za bohaterów, a nie są. PiS łechce ich pod włos, od świtu do nocy powtarzając im, że są niepokalanymi bohaterami. Operacja psychologicznie prosta i skuteczna. Wg tej samej recepty PiS może kraść do woli, wystarczy odgrywać takich, co nie wiedzą jak się konto zakłada. Naród nie jest zblazowany, jest głupi.
  • ~qqq
    (2017-10-22 13:55)
    PiS utrafił w najniższe instynkty Polaków - nieróbstwo, kombinatorstwo, zawiść, mściwość, obłuda, kołtuństwo, sprzedajność. I to są cechy wyborców PiSu
  • ~biela
    (2017-10-22 13:23)
    Ja odwróciłbym pytanie - dlaczego tym platformersom nie rośnie ? I na tak postawione pytanie należy szukać odpowiedzi. A one są bardzo proste i oczywiste. To nieudacznicy.
  • ~WERT
    (2017-10-22 16:03)
    dekadencja i degeneracja zawitala w Polsce na maksa. A wlasciwie od komuny zmienilo sie jeszcze na gorsze. W sobote bylem na SOR-jako osoba towarzyszaca- i pytalem sie tam czekajacych godzinami dlaczego nie pisza skarg do NFZ. Odpowiedzieli "bo to nic nie da". A NFZ na zapytanie dziennikarza odpowie- my o zadnych nieprwidlowossciach nic nie wiemy. I wpadlismy - TO KONIEC CYWILIZACJI .TYLKO CZEKAC- SKONCZY SIE TO LUDOBOJSTWEM i APOKALIPSA.
  • ~ik
    (2017-10-22 15:28)
    on nie może -rzebolec ze nie jest prezydentem i dlatego tak lata do tego belwederu
  • ~Wojtek
    (2017-10-22 13:53)
    Kompletnie nietrafiona diagnoza. Polacy wspieraja zjednoczona prawice poniewaz chca byc wolni i miec wolna Ojczyzne. Poniewaz sa inteligentni wybieraja tych ktorzy wspieraja te marzenia. Jesli Pan tego nie rozumie to nie jest Pan Polakiem. Gdyby Pan mial minimalna wiedze o Polakach nigdy by Pan takich bzdur nie napisal. Chyba ze jest to niemiecka propaganda co jest bardzo mozliwe poniewaz pisze Pan w niemieckiej gazecie. Przyjdzie czas ze niemeickie media beda musialy sie z Polski wyprowadzic a Pan razem z nimi. Zna Pan niemiecki?
  • ~slazak
    (2017-10-22 13:51)
    nazistowsko-bolszewickie metody sterowania emocjami, takze narod nie ma czasu pomyslec. Ale wina lezy po stronie wszystkich politykow.
  • ~ksiadz katolicki
    (2017-10-22 11:43)
    Panie Andrysiak. Jakiekolwiek porownywanie demokratycznych rzadow PIS do nawet najbardziej miekiego wprowadzania panstwa Islamskiego we Francji jest nie tylko nieuczciwe ale wrecz haniebne! Widac, ze nigdy nie przeczytal Pan Koranu. Prosze sie doksztalcic i przeczytac go w calosci. A pisze to jako teolog i specjalista od religioznawstwa mieszkajacy i pracujacy od 28 lat w coraz mocniej zislamizowanej Francji gdzie w praktykach religijnbych uczestniczy 5% chrzescijan i 85% muzulmanow a ponad 50% luszi uwza sie za niewierzacych.
  • ~OP
    (2017-10-22 11:31)
    Oj Schetyna, Schetyna! Jedyne co możesz sobie powstrzymać to jedynie własny stolec gdy masz rozwolnienie. PO to tylko śmieszny folklor polityczny, którego nikt już dziś nie traktuje poważnie.