Polski czołg? Czcze gadanie i mrzonki [OPINIA]

| Aktualizacja:

W PRL był taki czas, w latach 70., w którym Polska była - wedle rządzących - ósmą potęgą gospodarczą świata. Jak wiadomo, można mówić, że maluch jest szybszy od ferrari, ale to nie ma większego wpływu na rzeczywistość.

wróć do artykułu
  • ~TTT
    (2019-05-30 12:39)
    Macierewicz już "budował" z ukrainą .....śmigłowce :))))
  • ~xxl
    (2019-05-30 12:36)
    Taka sama bzdura jak z milionem samochodów elektrycznych .
  • ~Kalder
    (2019-05-30 13:27)
    Cała kasa idzie na socjal, nie ma inwestycji - to zamek na piasku
  • ~andy
    (2019-05-30 13:38)
    co by nie mowic -artykul bardzo do rzeczy .niestety politycy go zignoruja a autora przesuna do dzialu ogrodniczo -rolnego
  • ~Mok
    (2019-05-30 15:04)
    Tow Morawiecki dlaczego tylko czołg. Nielepiej wyprodukować polską katolicką rakietę kosmiczną?. Pokropicie wodą święta, załadujecie cały wasz pis i w kosmos do waszego ukochanej bozi.
  • ~Szyba
    (2019-05-30 13:20)
    Ten czołg musi mieć napęd elektryczny , reszta ..........
  • ~grupon
    (2019-05-30 13:03)
    a ty miłoszku jesteś specjalistą od politycznych zapotrzebowań społecznych czy dziennikarzem zależnym od współwłaściciela .....
  • ~T. Kościuszko
    (2019-05-30 13:32)
    Lepiej wykuć własną kosę i osadzić na sztorc niż kupić miecz może od nieprzyjaciela w przyszłości
  • ~ ect ...
    (2019-05-30 13:26)
    We współczesnej taktyce wojennej i zbrojeniowej, czołgi, rakiety i inna super broń jest tylko zastraszaniem ludu i wywoływaniem napięcia społecznego. Najbardziej istotne są nowoczesne programy, informatycy, programiści i "hakerzy", którzy są w stanie unieruchomić każda broń i super systemy strategiczne dla każdego państwa. Reszta to propaganda trolli.
  • ~Guest
    (2019-05-30 13:01)
    Panie redaktorze, gospodarka nie ma tu nic do rzeczy. To kwestia polityki i odpowiedzialności. To nas różni od Niemiec czy Francji bardziej niż poziom gospodarki...
  • ~Trywialny
    (2019-05-30 16:37)
    Takim sposobem działania to Chiny nadal nie potrafiłby wyprodukować telefonu bo inni mto robią i lepiej. Mija 30 lat i Chiny produkują niszczą UE i non stop się rozwijają a my czytamy wypociny jakiś pismakow.
  • ~mkk
    (2019-05-30 13:31)
    Da się zrobić: Podwozia od sławnych traktorów Ursus. SIlniki od miliona aut elektrycznych prem. Morawieckiego. I jazda: - Melduję posłusznie, że wszystkie nasze Czołgi są już gotowe do defilady! - Wszystkie dwa? - Tak jest! - Defilować! - Tak jest! Bumtarara. Bumtarara...
  • ~robertpk
    (2019-05-30 15:43)
    PGZ rozpoczyna pogoń za króliczkiem ...
  • ~Andy
    (2019-05-30 17:48)
    Autor nie wspomniał jeszcze o zaplanowanych przez Macierewicza okrętach podwodnych wyposażonych w samoloty pokładowe, które powstaną w radomskiej stoczni. :D
  • ~NOR
    (2019-05-30 16:28)
    Po co nam Polski czolg jak jest niemiecki ! Juz slyszalem , po co nam Lot i nowe lotnisko jak jest w berlinie .
  • ~któś
    (2019-05-30 14:51)
    Ależ będą efekty! Jak najbardziej! Pożywi się "kto trzeba" i grzecznie odda część jako dobrowolną dotacjęna rzecz PZPRu. A ciemny lud to kupi.
  • ~ter.
    (2019-05-30 17:28)
    Sz. Pan Redaktor jest optymistą. 1. KTO miałby to zrobić, w PL nie ma tylu fachowców znających się na tym. 2. I na konstrukcji oprzyrządowania wykonawczego, narzędzi pomiarowych, stendów zbiorczych, próbach, metalurgii, itd. Czołg to tysiące detali i zespołów do wykonania, złożenia, wypróbowania itd... 3. i na projektowaniu fabryk - kto dziś zadecyduje jaka powinna być pełna zdolność produkcyjna przy normalnych WT i WT 2. rodzaje, pewnie nawet w PBZ nie wiedzą co to jest. 4. TERMINY (pozytywnie) WTT - 2 lata PROJEKT KONCEPCYJNY I WSTEPNY - 2-3 lata Projekt techniczny - 2 lata Wykonanie oprzyrządowania 1 rzędu -2 lata Prototyp - 2 lata Badanie prototypu - 2 lata, w tym czasie wykonanie oprzyrządowania 2. rzędu (+1 rok) W tym czasie zaprojektowanie i wybudowanie fabryki . Wykonanie i badanie partii próbnej oraz badania państwowe - 3 lata Zatwierdzenie dokumentacji : - 1 rok rozpoczęcie produkcji seryjnej (to znaczy ile rocznie - w 1. roku i następnych) wyjazd 1. czołgu serii produkcyjnej od uruchomienia produkcji -12-18 miesięcy. Czyli razem jak mimo to sprężyć sie 15 lat minimum od dziś KTO WTEDY BĘDZIE PAMIĘTAŁ O PREZESIE PGZ????
  • ~Zenon
    (2019-05-30 20:12)
    "Polski czołg? Czcze gadanie i mrzonki" Nie do końca, bo taki czołg polski przemysł obronny może stworzyć i wyprodukować. Po prostu pójdzie przetartą drogą jak z AHS Krab 155 mm, która jest składakiem podwozia Samsunga z Korei, wieży z GB, działa z Francji, silnika MTU z Niemiec i elektroniki z PL. Nowy planowany czołg będzie składakiem gotowych podzespołów z półki, np. podwozia z Korei, silnika z Niemiec, wieży z Belgi oraz elektroniki i działa z Polski. Takiego składaka można w PL w miarę szybko zrobić, tylko podstawowe pytanie po co?, jak Polska chce brać udział w projekcie nowego Francusko-Niemieckiego czołgu z działem 130 lub 140 mm.
  • ~Donald Józef Bąk
    (2019-05-30 14:48)
    Nie naszą rolą w Eu jest budowanie czołgów , samolotów i statków. My mamy zrywać ogórki , szparagi i opiekować się starymi Germanami
  • ~icoz