I dlatego, zdaniem Mariusza Kamińskiego, PJN tak zaciekle teraz atakuje PiS. "Nie tędy droga, przestańmy się ośmieszać. To tak jakby Huragan Wołomin wyzywał na pojedynek w NBA Los Angeles Lakers" - powiedział poseł w TOK FM.

Reklama

"Wzywam Jarosława Kaczyńskiego na debatę o jakości polskiej opozycji, o tym, jaka opozycja dziś w Polsce powinna być - czy taka rozemocjonowana, niemerytoryczna, czy merytoryczna, twarda, konstruktywna" - oświadczyła Kluzik-Rostkowska na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak przekonywała, Polsce potrzebna jest opozycja merytoryczna. "Wydarzenia ostatnich dni pokazują, że Jarosław Kaczyński, proponując opozycję emocjonalną, rozdygotaną, rozemocjonowaną, niekonstruktywną jest idealnym partnerem dla Donalda Tuska. Dlatego że taki sposób bycia w opozycji pozwala Donaldowi Tuskowi nie tłumaczyć się, dlaczego przez ostatnie 4 lata nie reformował finansów publicznych, dlaczego nie zbijał deficytu, dlaczego zrobił tak niewiele, choć miał tak wiele władzy" - podkreśliła posłanka.