Jestem gotów przepraszać Polaków każdego dnia za to, że w środowisku politycznym zdarzają się ludzie, którzy nie powinni do niego trafić, bo nie potrafią sprostać standardom etycznym - stwierdził Donald Tusk, pytany o ocenę sprawy Beaty Sawickiej.

Reklama

Premier dodał również, że jego zdaniem przez pięć lat sprawa skazanej wczoraj za korupcję byłej posłanki PO była wykorzystywana politycznie. - Zadaniem CBA nie jest prowokowanie przestępstw, a ich ściganie - stwierdził Donald Tusk.

Dodał też, że jego zdaniem dziś Centralne Biuro Antykorupcyjne jest bardziej skuteczne niż za czasów, gdy premierem był Jarosław Kaczyński.

Reklama

Ze słowami Donalda Tuska nie zgadza się Mariusz Kamiński, ówczesny szef CBA.

Z wielką przykrością odnotowuję kolejne ataki posłów PO i niektórych komentatorów, formułujące kłamstwa na temat rzekomo politycznego charakteru tej sprawy, na temat uwiedzenia Beaty Sawickiej - skomentował Kamiński. - Sąd w uzasadnieniu wyraźnie stwierdził, że ta sprawa nie miała żadnego podtekstu politycznego - przypomniał.

Jak dodał, oczekuje przeprosin między innymi od Donalda Tuska pod adresem funkcjonariuszy CBA, z których wielu od początku sprawy Beaty Sawickiej wciąż pracuje w Biurze.