Sprawa minister Muchy i koncertu Madonny zainspirowała część posłów do urządzenia kolejnego koncertu na Stadionie Narodowym. Data podobna - 1 sierpnia, finansowanie także ma zapewnić Ministerstwo Sportu. Tylko brzmienie inne, bo patriotyczne i religijne.

Reklama

Przewodniczący Parlamentarnego Zespołu do spraw Przeciwdziałania Ateizacji Polski - poseł PiS Andrzej Jaworski poinformował IAR, że cztery zespoły parlamentarne postanowiły wspólnie wystąpić do minister sportu Joanny Muchy o dofinansowanie koncertu kwotą 5 milionów złotych. Poseł wyraził nadzieję, że minister sportu, "jedna z ważniejszych w rządzie Donalda Tuska", nie będzie dyskryminowała nikogo ze względu na światopogląd i wyznanie i tak jak 5 milionów przeznaczyła na występ Madonny, tak 5 milionów przeznaczy na koncert o zupełnie innym charakterze.

Poseł Jaworski nie chciał na razie powiedzieć, jakie gwiazdy muzyki religijnej i patriotycznej ma na myśli. Jego zdaniem przy takiej kwocie uda się z pewnością zaprosić wykonawców muzyki chrześcijańskiej światowej rangi. Myślę, że to będzie fajne wydarzenie - powiedział poseł PiS. Dodał, że do Warszawy z pewnością zjechaliby rodacy z całej Ojczyzny.

Poseł Jaworski powiedział, że wniosek poparli jednomyślnie wszyscy obecni na wspólnym posiedzeniu posłowie z zespołów: ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski, Katolickiej Nauki Społecznej, Ochrony Życia i Rodziny oraz Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. W zespołach tych oprócz posłów PiS są także nieliczni posłowie Solidarnej Polski, PSL i Platformy Obywatelskiej.