Ks. Ireneusz Bochyński w rozmowie z portalem epiotrkow.pl powiedział m.in.: jeżeli mówimy o dziecku 3-letnim, bo i takie przypadki pedofilii miały miejsce, to dotyczyły one rodzin, bo pod ich ścisłą opieką znajduje się wtedy dziecko. Ale mamy i dzieci 10-letnie, trochę starsze i znam przypadki, gdzie ich życie intymne potrzebowało wcześniejszego zaspokojenia. Same dzieci “wchodziły” do łóżek dorosłych, chcąc być spełnionym. I to był wybór dziecka.

Reklama

Twój Ruch złożył już w prokuraturze doniesienie na ks. Bochyńskiego. Wypowiedź księdza Bochyńskiego, że sam zna takie przypadki, może świadczyć o tym, że był świadkiem, lub sam uczestniczył w wykorzystywaniu seksualnym dzieci - napisał w uzasadnieniu poseł Armand Ryfiński.

Powinien być natychmiast przesłuchany przez prokuratora, ponieważ przyznał publicznie, że wiedział o przypadkach seksu z 10-latkami i że to był wybór dziecka. On albo ukrywa pedofilię, albo sam jest pedofilem - mówił z kolei o księdzu Janusz Palikot.

Zdaniem Janusza Palikota księża powinni być odsunięci od pracy z dziećmi i w trybie pilnym powinna zostać powołana rządowa komisja ds. pedofilii w Kościele katolickim.

Tych przypadków jest tak dużo, że nie możemy udawać, że tego nie ma. Codziennie ktoś pada ofiarą zboczeńców w sutannach - powiedział polityk.

Dodał, że wypowiedzi ks. Bochyńskiego i abpa Michalika świadczą o tragicznym stanie edukacji księży katolickich.