Prezes PiS, zapytany przez IAR, podkreślił, że ta sprawa nie dotyczy jego partii. Jak zaznaczył, SKOK Wołomin nie podlegał Kasie Krajowej, więc został wyeliminowany z podstawowej sieci SKOK.

Reklama

Jest nieporozumieniem zwracanie się z tą sprawą do nas, bo trzeba odróżnić różnego rodzaju mity czy stereotypy publicystyczne, dziennikarskie od rzeczywistości, nasze związki ze SKOK-ami są wysoce ograniczone - powiedział Jarosław Kaczyński.

Zatrzymani członkowie zarządu SKOK-u Wołomin to prezes Mariusz G. i wiceprezes Mateusz G. Szczegóły dotyczące zarzutów i środków zapobiegawczych gorzowscy śledczy mają ogłosić w piątek na konferencji prasowej.

Tak długi czas jest wymagany, by dowieźć zatrzymanych z innej części Polski. Gorzowska prokuratura zajęła się sprawą niejako przez przypadek. Przy innej sprawie dotyczącej wyłudzania kredytów zatrzymano osoby, które brały udział w tym procederze w przypadku SKOK-ów.

Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Wołominie jest jedną z największych kas spółdzielczych w Polsce. Od dwóch lat działalność SKOK-ów podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego.