Powiedział, że z oburzeniem przyjmuje propozycję, żeby wysyłać polskie wojska na Ukrainę i mieszać się w wewnętrzne sprawy innych państw.

Reklama

Jeżeli wypowiedzi pana Dudy były konsultowane z ambasadą amerykańską to jest to objaw niebezpiecznej tendencji, jeżeli nie były konsultowane to jest to objaw nieodpowiedzialności i głupoty - stwierdził Korwin-Mikke.

Zapewnił, że jako prezydent na pewno nie wyśle wojsk, żeby się mieszały między dwa potężne mocarstwa, czyli Ukrainę i Rosję.

Wczoraj w jednym z wywiadów, pytany czy powinniśmy wysłać żołnierzy na Ukrainę kandydat PiS na prezydenta powiedział "jeżeli już, to Polska mogłaby udzielić wsparcia, należałoby to rozważyć, to jest bardzo poważna decyzja. Trzeba by się nad nią dobrze zastanowić".

Według Janusza Korwin-Mikkego, Andrzej Duda wprawdzie nie powiedział, że trzeba wojska wysłać, ale też nie odciął się zdecydowanie od takiego poglądu.

Ja się po prostu obawiam, że jeżeliby pan Duda wygrał wybory, to on wypowie wojnę Rosji - wyjaśnił europoseł i podkreślił, że nie ma ochoty walczyć z tym krajem.

Janusz Korwin-Mikke utworzył nową partię KORWiN, czyli Koalicja Odnowy Rzeczypospolitej Wolność i Nadzieja. CZYTAJ WIĘCEJ >>>